Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy udzielił pomocy 43-letniemu bezdomnemu, któremu groziło wychłodzenie

Data publikacji 08.01.2024

Wczoraj hrubieszowski Dzielnicowy na ulicy Dworcowej odnalazł skrajnie wychłodzonego 43-letniego bezdomnego. Był skąpo ubrany, stał na mrozie i nie wiedział co się z nim dzieje. Gdyby nie szybka reakcja i pomoc medyczna zapewne mogłoby dojść do tragedii. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!

Ostatnie dni i noce są bardzo mroźne, a niskie temperatury są śmiertelnym zagrożeniem szczególnie dla osób bezdomnych, starszych, mieszkających samotnie oraz nierzeźwych długo przebywających na zewnątrz. Policjanci podczas patroli zwracają uwagę na miejsca, gdzie mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenie. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, altanki. Każdego roku monitorujemy sytuację tych osób, sami oferujemy pomoc każdemu, kto jej potrzebuje.

W jednym z takich miejsc w Hrubieszowie przy ulicy Dworcowej dzielnicowy z terenu miasta odnalazł wczoraj skrajnie wychłodzonego 43-letniego bezdomnego. Mężczyzna stał skąpo ubrany przy bramie skupu złomu. Nie było z nim logicznego kontaktu, był zdezorientowany, nie wiedział właściwie gdzie się znajduje. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, która zabrała 43-latka do szpitala, gdzie otrzymał niezbędną pomoc.

Po raz kolejny apelujemy!

Nie bądźmy obojętni na potrzeby drugiego człowieka. Zgłoszenia można przekazywać pod numer alarmowy 112 lub do Dyżurnego Policji w Hrubieszowie pod numer 47 815 32 80. Nasze zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Sami również starajmy się okazać życzliwość i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują. Nie bądźmy obojętni!

(KWP w Lublinie / kp)

Powrót na górę strony