Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań mieszkańca Szczecina

Data publikacji 09.01.2024

Kolejny raz policjanci nie dopuścili do tego, aby osoba znajdująca się w kryzysie emocjonalnym targnęła się na własne życie. Tym razem szczecińscy „ Wywiadowcy” uratowali mężczyznę, który wysłał do kolegi SMS-y, w których deklarował myśli samobójcze.

Policjanci z Wydziału Wywiadowczego KMP w Szczecinie, usłyszeli podany drogą radiową komunikat dotyczący mężczyzny, który ma zamiar popełnić samobójstwo. Funkcjonariusze błyskawicznie rozpoczęli poszukiwania zaginionego. Mundurowi we współpracy ze znajomym mężczyzny ustalali miejsce jego pobytu, by zapobiec tragedii.

Podczas poszukiwań, w jednym z mieszkań w centrum miasta policjanci odnaleźli mężczyznę, który był pod wyraźnym wpływem alkoholu. 28 latek cały czas zachowywał się irracjonalnie, był też pobudzony. Funkcjonariusze wezwali na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego, który zawiózł mężczyznę do szpitala.

Przypominamy, że prośba o pomoc nie jest wstydem. Każdemu zdarzają się gorsze chwile czy niepowodzenia. Co ważne - nie musimy być sami z naszymi problemami. Na terenie całego kraju funkcjonują instytucje, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby osoby dotknięte depresją lub zachowaniami autodestrukcyjnymi nie pozostawały z problemem same. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę, w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie. O poradę oraz wskazanie odpowiedniej placówki można również zapytać dzielnicowego, dla którego pomoc mieszkańcom jest głównym priorytetem służby.

(KWP w Szczecinie / sc)

Powrót na górę strony