Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka po służbie nie wahała się zareagować narażając swoje zdrowie

Data publikacji 15.01.2024

Dzielnicowa młodszy aspirant Marta Bronicka, będąc po służbie, zatrzymała mężczyznę podejrzanego o kradzież sklepową, który chcąc utrzymać w posiadaniu skradzioną kawę i uciec, stosował wobec policjantki przemoc, w wyniku czego doznała ona złamania palca u ręki. Po obezwładnieniu napastnik został zatrzymany do wyjaśnienia. 35-latek jest podejrzany między innymi o kradzież rozbójniczą, kradzież roweru i liczne kradzieże sklepowe. Decyzją sądu najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

Sytuacja miała miejsce w poniedziałek, 8 stycznia 2024 r. na parkingu sklepowym w Gubinie. Tego dnia młodszy aspirant Marta Bronicka – dzielnicowa Komisariatu Policji w Gubinie, będąc po służbie, wybrała się na zakupy. Gdy szła odstawić wózek sklepowy, zauważyła jak z budynku wybiega znany jej mężczyzna, który pod kurtką chował jakieś rzeczy. Marta podeszła do niego, a po przedstawieniu się nakazała wyciągnięcie towaru. Ten wiedział z kim ma do czynienia, a gdy usłyszał, że ma oddać rzeczy, usiłował uciec i odepchnął ją. Marta natychmiast zareagowała, zatrzymując go. Mężczyzna w celu utrzymania w posiadaniu skradzionej kawy wartości 230 złotych próbował wyswobodzić się, odpychać ją, szarpać i chwytać za ręce. Dzielnicowa nie odpuściła i obezwładniła mężczyznę, powalając go na ziemię.

Po przybyciu pełniących służbę policjantów, został on doprowadzony do komisariatu na dalsze czynności, natomiast Marta otrzymała pomoc medyczną, której udzieliła jej wezwana na miejsce załoga pogotowia ratunkowego. Jak się okazało doznała złamania palca. 35-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. Jest on bardzo dobrze znany gubińskim policjantom. W ostatnim czasie była to jego kolejna kradzież. Dwa dni wcześniej został zatrzymany przez gubińskich policjantów jak  prowadził, chwilę wcześniej skradziony rower wartości 5 tysięcy złotych. Nadto od października ubiegłego roku wielokrotnie dokonywał kradzieży sklepowych na terenie Gubina o łącznej wartości  ponad 10 tysięcy złotych.

Doprowadzony w środę, 10 stycznia br. do Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim usłyszał dziewięć zarzutów. Zarzuca się mu kradzież rozbójniczą, uszkodzenie ciała, kradzież roweru oraz liczne kradzieże sklepowe. Będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Prokuratur w ramach nadzorowanego śledztwa wniósł do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 35-latka. Sąd po rozpoznaniu sprawy przychylił się do wniosku i zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt. Teraz grozi mu od roku do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wlkp./ek)

Powrót na górę strony