Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze pomogli mężczyźnie, któremu groziło wychłodzenie

Data publikacji 15.01.2024

Policjanci z Beska sprawdzali miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, którym z uwagi na niskie temperatury, mogło grozić wychłodzenie. W pustostanie, w Posadzie Zarszyńskiej, znaleźli nietrzeźwego mężczyznę. W trosce o jego życie i zdrowie, funkcjonariusze przewieźli go do schroniska, aby bezpiecznie spędził tam noc.

W sobotę (13.01.202) przed północą, policjanci z posterunku w Besku kontrolowali miejsca, w których mogły przebywać osoby narażone na wychłodzenie. W jednym z pustostanów w Posadzie Zarszyńskiej zastali śpiącego mężczyznę. Kontakt z nim utrudniony, jednak nie potrzebował pomocy medycznej.

Po wylegitymowaniu okazało się, że jest to 56-latek, bez stałego miejsca zamieszkania. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 3 promile. Aby bezpiecznie mógł spędzić noc i wytrzeźwieć, funkcjonariusze przewieźli mężczyznę do schroniska.  

Pamiętajmy, że niskie temperatury stanowią zagrożenie dla osób, które zwłaszcza w nocy, przebywają same, bez dachu nad głową. Tragiczne skutki może mieć nawet kilka godzin spędzonych na ławce podczas niewielkich mrozów, zwłaszcza dla osoby będącej pod wpływem alkoholu.

Jeśli widzimy osobę bezdomną lub nietrzeźwą na dworze, nie przechodźmy obok niej obojętnie. Zadzwońmy pod numer alarmowy 112. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc, być może uratuje jej życie.

(KWP w Rzeszowie / kp)

Powrót na górę strony