Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostrowski policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 15.01.2024

Blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 41-letni kierowca fiata ducato. Mężczyzna został zatrzymany przez policjanta ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim st. post. Mikołaja Jańczaka, który w czasie wolnym od służby zareagował, gdy kierujący na jednym z parkingów uderzył w zaparkowany samochód, a następnie odjechał. Jak się okazało, kierowca nie tylko był pijany, ale również posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Pijani kierowcy stanowią duże zagrożenie na drogach i są sprawcami wielu wypadków. Policjanci są na nich szczególne wyczuleni. Nawet poza służbą funkcjonariusze wykazują się czujnością, co wielokrotnie już udowadniali, zatrzymując osoby prowadzące pojazd pod wpływem alkoholu.

W sobotę, 13 stycznia br. st. post. Mikołaj Jańczak, który na co dzień pełni służbę w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Na jednym z parkingów policjant zauważył niepokojące manewry kierowcy fiata ducato, który cofając uderzył w zaparkowany inny pojazd. Następnie kierujący ducato wyjechał z terenu parkingu. Policjant ruszył za tym pojazdem i zatrzymał kierowcę. Mikołaj Jańczak otworzył drzwi od strony kierującego i wówczas poczuł silną woń alkoholu. Nie miał wątpliwości, że ma do czynienia z osobą nietrzeźwą. Natychmiast wyciągnął kluczyki z pojazdu, aby uniemożliwić mężczyźnie dalszą jazdę, a następnie powiadomił patrol Policji. Okazało się, że kierowca ducato miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie, ponadto posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

41-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

St. post. Mikołaj Jańczak udowodnił, że policjantem jest się również w czasie wolnym. Szybko ocenił sytuację i skutecznie zainterweniował. Być może jego reakcja zapobiegła tragedii na drodze. Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego.

(KWP w Poznaniu / sc)

Powrót na górę strony