Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okrutne postępowanie 20-latka zakończone aresztem

Data publikacji 16.01.2024

Kara 5 lat pozbawienia wolności grozi zatrzymanemu przez fordońskich policjantów 20-latkowi, który ze szczególnym okrucieństwem zabił psa należącego do nastolatki. Mężczyzna nagrał to telefonem i przesłał do znajomych. Sąd tymczasowo aresztował go na 2 miesiące.

W minioną sobotę, 13 stycznia 2024 r. do policjantów z komisariatu na bydgoskich Wyżynach zgłosiła się pokrzywdzona wraz z córką, które poinformowały dyżurnego, iż były chłopak nastolatki uśmiercił jej psa. Miał tego dokonać w bestialski sposób.

Zatrzymaniem znanego z wcześniejszych spraw 20-latka natychmiast zajęli się dzielnicowi. Mężczyzna, jeszcze tego samego dnia, trafił za kraty. W tym samym czasie, nad sprawą pracowali kryminalni, zbierając materiał dowodowy mający służyć przedstawieniu mu zarzutów. Okazało się, że mieszkaniec powiatu bydgoskiego uśmiercił zwierzę ze szczególnym okrucieństwem. Całość nagrał telefonem i przesłał do znajomych.

W niedzielę, 14 stycznia br. policjanci z Wyżyn przedstawili mu zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Zgromadzone dowody pozwoliły policjantom i prokuratorowi skierować do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sędzia, po zapoznaniu się z aktami sprawy, aresztował go na 2 miesiące.

(KWP w Bydgoszczy / sc)

Powrót na górę strony