Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna obława zakończona

Data publikacji 16.01.2024

Po kilkugodzinnej szeroko zakrojonej policyjnej akcji poszukiwawczej 40-letni mężczyzna został zatrzymany. Policjanci, pod nadzorem prokuratury, prowadzą śledztwo w sprawie zabójstwa 69-letniej mieszkanki gminy Lubicz. Kobieta została znaleziona martwa w swoim domu. Z ustaleń mundurowych wynikało, że z jej śmiercią mógł mieć związek 40-latek.

W poniedziałek 15 stycznia  przed 15:00 dyżurny komendy miejskiej w Torunu otrzymał zgłoszenie dotyczące agresywnie zachowującego się mężczyzny w jednym z domów w gminie Lubicz, powiat toruński. Policjanci, którzy przybyli na miejsce nie zastali już 40-latka. W domu znaleźli ciało 69-letniej kobiety, matki zgłaszającej.

Funkcjonariusze, pod nadzorem prokuratury, natychmiast rozpoczęli czynności mające na celu zabezpieczenie wszelkich śladów i dowodów w sprawie. Prowadzono także intensywne działania zmierzające do zatrzymania mężczyzny, który mógł mieć związek ze śmiercią kobiety. W poszukiwania zaangażowano kilkuset policjantów, a także psy tropiące. Obława zakończyła się po 23:00. Policjanci zatrzymali 40-latka na terenie Torunia.

Dzisiaj będą wykonywane dalsze czynności związane z przesłuchaniami i gromadzeniem materiału dowodowego. Policjanci współpracują w tej sprawie z Prokuraturą Okręgową w Toruniu.

(KWP w Bydgoszczy/ek)

Powrót na górę strony