Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowane życie mężczyzny w Niemczech. Pucki dyżurny pomógł w kryzysie psychicznym

Data publikacji 16.01.2024

Dzięki błyskawicznej i profesjonalnej postawie dyżurnego z puckiej komendy udało się uratować życie 52-latka z Niemiec. Walkę z czasem rozpoczął policjant na stanowisku kierowania, którego o zagrożeniu powiadomiła 47-letnia mieszkanka powiatu puckiego.

Dzięki profesjonalnej postawie puckiego dyżurnego, jego opanowaniu, ale i szybkiemu działaniu, nie doszło do tragedii. Zachowując zimną krew, spokój i opanowanie, rozmawiając ze zgłaszającą ustalił jak najwięcej okoliczności zdarzenia. Ustalił miejsce przebywania osoby znajdującej się w kryzysie emocjonalnym i podjął błyskawiczną decyzję o poinformowaniu odpowiednich funkcjonariuszy, którzy doprowadzili do uratowania ludzkiego życia.

Profesjonalny sposób, w jaki dyżurny rozmawiał z osobą zgłaszającą, błyskawiczne, trafne decyzje oraz ustalenie miejsca pobytu, pozwoliły uniknąć tragedii. Należy podkreślić, że doświadczenie zawodowe i właściwe podejmowanie decyzji to cechy jakie posiada policjant realizujący zadania na stanowisku kierowania puckiej komendy. Służba na tym stanowisku jest bardzo odpowiedzialna i dynamiczna. To od decyzji dyżurnego oraz jego właściwych reakcji zależy, jak efektywnie będą kierowane siły i środki policyjne.

Na pochwałę zasługuje także postawa 47-letniej zgłaszającej, która nie zlekceważyła wypowiedzi przyjaciela, okazała zainteresowanie i zaangażowanie w udzieleniu pomocy pomimo dzielącej ich odległości.

Pomagamy, chronimy, ratujemy życie i zdrowie.

Pamiętajmy, jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami.

Przypominamy, że na terenie miasta znajduje się wiele instytucji pomocowych, między innymi ośrodki pomocy społecznej, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pucku, czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych i zapobiec tragicznym w skutkach wydarzeniom.


Przypominamy, że prośba o pomoc nie jest wstydem. Każdemu zdarzają się gorsze chwile czy niepowodzenia. Co ważne, nie musimy być sami z naszymi problemami. Nie lekceważmy żadnych sygnałów świadczących o tym, że ktoś nie radzi sobie z trudną sytuacją życiową, okazujmy wsparcie i pomoc w kryzysie.

Na terenie całego kraju można dzwonić na  

Numer Alarmowy

112 

Kryzysowy Telefon Zaufania

116 123

Młodzieżowy Telefon Zaufania

116 111

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 

800 121 212

Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie

800 70 22 22


Telefony dostępne są bezpłatnie i całodobowo

Powrót na górę strony