Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Babciu i Dziadku - dbajcie o swoje bezpieczeństwo na drodze!

Data publikacji 19.01.2024

Nadchodzące Święto naszych Babć i Dziadków (21 i 22 stycznia) jest doskonałą okazją do przypomnienia podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wiek, doświadczenie, przeżyte sytuacje… to wszystko składa się na bogactwo wiedzy naszych Babć i Dziadków. Niestety umyka im czasami dbanie o własne bezpieczeństwo. Dlatego warto, by wnuczkowie, szczególnie w tak ważne Święto, przypomnieli swoim najbliższym jak ważne jest bezpieczne poruszanie się po drogach oraz o czym należy pamiętać i jakich zasad przestrzegać aby chronić swoje zdrowie i życie. Warto także zwrócić uwagę naszych Babć i Dziadków na konieczność noszenia elementów odblaskowych, szczególnie po zmroku oraz zachowaniu szczególnej ostrożności przy przechodzeniu przez jezdnię.

Z wiekiem niestety pogarsza się wzrok, słuch, wydłuża czas reakcji i zmniejsza kondycja. Stąd też seniorzy narażeni są na większe ryzyko wypadku, a co za tym idzie utraty zdrowia, a nawet życia.

Z policyjnych statystyk wynika, że seniorzy często ulegają poważnym wypadkom na drogach. W 2023 roku miało miejsce 7573 wypadków drogowych z ich udziałem, z czego 608 osób poniosło śmierć (grupa wiekowa 60+).

Babciu i Dziadku, dbajcie o bezpieczeństwo w ruchu drogowym!

Powrót na górę strony