Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

69-letni kłusownik zatrzymany na gorącym uczynku

Data publikacji 19.01.2024

Policjanci z komisariatu w Radymnie wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej zatrzymali mieszkańca gminy Laszki, który odpowie za usiłowanie kłusownictwa i posiadanie potrzasków oraz wnyków. 69-latek miał przy sobie maczetę, kombinerki oraz gwóźdź, a w pomieszczeniach gospodarczych posiadał metalowy potrzask, metalowe linki i druty. Sprawca usłyszał już zarzuty popełnienia przestępstw opisanych w prawie łowieckim. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Wczoraj, 18 stycznia mundurowi z komisariatu w Radymnie podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami Straży Leśnej zatrzymali 69-latka, który rozstawiając w lesie w Wielinie wnyki, usiłował wejść w posiadanie zwierzyny łownej. Mieszkaniec gminy Laszki posiadał przy sobie maczetę, kombinerki oraz gwóźdź.

W trakcie wykonywania dalszych czynności w tej sprawie, funkcjonariusze przystąpili do przeszukania domu mężczyzny. W budynkach gospodarczych mundurowi ujawnili metalowy potrzask oraz metalowe linki i druty.

Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zakładania wnyków, w trakcie których zabezpieczyli sześć stalowych linek, wykorzystywanych przy procederze kłusownictwa.

Funkcjonariusze przedstawili 69-latkowi zarzuty usiłowania pozyskania zwierzyny, poprzez rozstawianie sideł oraz posiadania potrzasków oraz wnyków do kłusownictwa.

Za te czyny sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

(KWP w Rzeszowie / kc)

Powrót na górę strony