Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań 25-latka

Dzięki sprawnie i skutecznie przeprowadzonej akcji poszukiwawczej odnaleziono 25-latka, który wczoraj wieczorem oddalił się z mieszkania z zamiarem odebrania sobie życia. Należy pamiętać, że nigdy nie trzema samodzielnie mierzyć się ze swoim problemem, gdyż na terenie całego kraju funkcjonują różnego rodzaju instytucje, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc o każdej porze.

          W czwartek wieczorem, 18 styczna 2024 r. legniccy policjanci zostali powiadomieni o zaginięciu 25-letniego mężczyzny. Siostra zaginionego poinformowała funkcjonariuszy, że jej brat wyszedł z domu z zamiarem popełnienia samobójstwa, wsiadł do samochodu i odjechał. Zgłaszająca nie wiedziała gdzie i w jakim kierunku się oddalił.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności poszukiwawcze. W działania zaangażowany został również przewodnik z psem tropiącym. Dzięki szybkiej reakcji zaangażowanych policjantów, ich determinacji oraz sprawnej organizacji działań poszukiwawczych, w bardzo krótkim czasie 25-latek został odnaleziony cały i zdrowy. Mężczyznę przekazano przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Pamiętajmy, że czas podczas poszukiwań odgrywa kluczową rolę, a każda minuta jest na wagę złota. Jeśli w grę wchodzi zagrożenie życia, to w akcję poszukiwawczą zaangażowani zostają nie tylko policjanci pełniący służbę, ale również ci, którzy przebywają na wolnym, a także inne służby ratownicze.

Przypominamy, że prośba o pomoc nie jest wstydem. Każdemu zdarzają się gorsze chwile czy niepowodzenia. Co ważne - nie musimy być sami z naszymi problemami. Na terenie całego kraju funkcjonują instytucje, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc.

Ważne, aby osoby dotknięte depresją lub zachowaniami autodestrukcyjnymi nie pozostawały z problemem same.

(KWP we Wrocławiu / sc)

  

Powrót na górę strony