Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Omal nie przejechał pokrzywdzonego, bo próbował unikać spotkania z Policją

Data publikacji 19.01.2024

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu lwóweckiego, który podejrzany jest o narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz o kierowanie pojazdem wbrew decyzji o cofnięciu mu uprawnień. Mężczyzna zarysował pojazd pokrzywdzonego, a następnie próbując uniknąć spotkania z Policją podjął próbę ucieczki, w trakcie której próbował potrącić pokrzywdzonego. Teraz za popełnione czyny odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 41-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego podejrzanego o narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz o kierowanie pojazdem wbrew decyzji o cofnięciu mu uprawnień.

Do zdarzenia doszło 10 stycznia br. w Jeleniej Górze na ulicy Prusa. 41-latek kierując pojazdem marki BMW przerysował pojazd jeleniogórzanina. W celu wyjaśnienia tej sytuacji sprawca zdarzenia zjechał na pobocze, a następnie gdy dowiedział się, że pokrzywdzony wzywa na miejsce Policję, postanowił uciec. Mężczyzna umyślnie najechał autem na pokrzywdzonego powodując jego upadek na maskę, a następnie gwałtownie ruszył w jego kierunku próbując go potrącić, po czym odjechał.

Policjanci, którzy zostali powiadomieni o zdarzeniu na podstawie zebranych informacji oraz analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali, a następnie zatrzymali 41-latka podejrzewanego o popełnienie tych czynów. Ponadto okazało się, że mężczyzna kierował wbrew decyzji o cofnięciu mu uprawnień.

Mieszkaniec powiatu lwóweckiego usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Teraz za przestępstwa, o które jest podejrzany, odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Film Omal nie przejechał pokrzywdzonego, bo próbował unikać spotkania z Policją

Opis filmu: Opis filmu w załączeniu

Pobierz plik Omal nie przejechał pokrzywdzonego, bo próbował unikać spotkania z Policją (format mp4 - rozmiar 42.12 MB)

Pliki do pobrania

  • 13.73 KB
    deskrypcja
Powrót na górę strony