Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczenie uroczystości pogrzebowych ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego

Data publikacji 19.01.2024

Policjanci z powiatu krakowskiego wspólnie z funkcjonariuszami z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie oraz miejscowymi jednostkami OSP zapewniali bezpieczeństwo podczas dwudniowej uroczystości pogrzebowej ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, która odbyła się na terenie Radwanowic i Rudawy. Celem policyjnych działań było przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa około 1600 uczestnikom uroczystości pogrzebowej i niedopuszczenie do niebezpiecznych sytuacji w ruchu drogowym.

Dwudniowe uroczystości pogrzebowe ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, które odbyły się 17-18 stycznia br. w Radwanowicach i Rudawie, wymagały od lokalnej Policji zorganizowania odpowiedniego zabezpieczenia w ruchu drogowym. W działaniach funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie  wspierali policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie oraz druhowie z miejscowych i okolicznych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.
Policjanci wraz z druhami zabezpieczali teren przed Kościołem w Radwanowicach, w którym odbywało się nabożeństwo oraz rejon cmentarza w Rudawie, gdzie pochowano zmarłego. Do zadań funkcjonariuszy należała również prawidłowa organizacja ruchu, w tym blokada dróg i koordynacja objazdów oraz zabezpieczenie trasy przejazdu konduktu. Funkcjonariusze strzegli także porządku w wyznaczonych dla uczestników uroczystości miejscach parkingowych.
Zabezpieczenie przebiegło sprawnie. Za wsparcie w działaniach dziękujemy policjantom z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie oraz druhom miejscowych i okolicznych OSP.

Zdjecia: OSP Bolechowice

 

  • 3 pojazdy strażackie
  • cmentarz oraz uczestnicy uroczystości pogrzebowych w tle
  • pojazdy strażackie oraz radiowozy policyjne zaparkowane obok siebie
  • qud, obok idący policjant, w tle ludzie i zaparkowany radiowóz oraz kapliczka
Powrót na górę strony