Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

13. Światowy Dzień Śniegu W Zakopanem - policjanci przypominali o zasadach bezpiecznego wypoczynku zimowego

Data publikacji 22.01.2024

W dniach 20-21 stycznia w Centrum Szkoleń Narciarskich NOSAL oraz na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem odbyły się po raz trzynasty obchody Światowego Dnia Śniegu – World Snow Day. Jest to niezwykły dzień, podczas którego całe rodziny mogą brać udział w różnego rodzaju zawodach sportowych i zabawach na śniegu oraz odwiedzać stoiska edukacyjno-informacyjne. Impreza jest częścią Kampanii Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) promującej nie tylko zimową rekreację, ale również szeroko pojętą edukację i bezpieczeństwo w tym zakresie.

Podobnie jak w latach poprzednich, podczas tegorocznych obchodów World Snow Day 2024 obecna była Policja. Funkcjonariusze Biura Prewencji Komendy Głównej Policji, Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem wspólnie edukowali dzieci, młodzież i dorosłych na temat podstawowych zasadach bezpieczeństwa w warunkach zimowych, informowali, jak dobrze przygotować się do sezonu narciarskiego oraz promowali ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjną na rzecz bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

W ramach policyjnego stoiska profilaktycznego odwiedzający mogli poznać zasady bezpiecznego zachowania nie tylko na stoku, ale również na śniegu i lodzie oraz konieczności używania elementów odblaskowych po zmroku. Organizowane były różne konkursy i zabawy o tematyce bezpieczeństwa. Dla najmłodszych uczestników przewidziane były atrakcyjne nagrody ufundowane przez partnerów akcji, w tym Fundację PZU, m.in. odblaski, worki sportowe, bidony, a także kaski narciarskie.

Policjanci zachęcali również dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym, polegającym na zilustrowaniu dekalogu FIS. Warunkiem uczestnictwa w nim jest nadesłanie do dnia 8 marca 2024 r. pracy konkursowej. Regulamin konkursu oraz kartę zgłoszenia można znaleźć na stronie internetowej: Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku. Serdecznie zapraszamy do udziału. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Obchodom Światowego Dnia Śniegu 2024, jak co roku, towarzyszyło dużo emocji i sportowa rywalizacja, a wyśmienite humory dopisywały przez całe wydarzenie pozostawiając promienne uśmiechy na twarzach najmłodszych. Wyrażamy nadzieję, że zdobyta podczas imprezy wiedza zostanie wykorzystana przez miłośników białego szaleństwa do bezpiecznego korzystania z uroków zimy, w tym szusowania po stokach narciarskich.

(Biuro Prewencji KGP)

 • Policjanci pozują z chłopcem na nartach oraz w kasku narciarskim, obok widać maskotę Misia Stramusia
 • Dwaj policjanci pozują z dorosłym mężczyzną oraz dwójką dzieci, dziewczynka ma na głowie kask narciarski.
 • Policjant pozuje z dorosłym mężczyzną oraz dwójka dzieci, dzieci mają na rękach opaski odblaskowe.
 • Dwaj policjanci pozują na tle stoku narciarskiego w rękach trzymają opaski odblaskowe i ulotki profilaktyczne.
 • . Grupa osób z dziećmi wraz z policjantami pozuje do zdjęcia przy policyjnym namiocie profilaktycznym, na pierwszym planie widać dwie maskotki policyjne siedzące na krzesłach.
 • Na tle gór grupa osób korzysta ze śnieżnych torów do zabawy.
 • Dwaj policjanci pozują z pięcioma maskotkami - zwierzętami na tle namiotów profilaktycznych.
 • Policjanci przy namiotach profilaktycznych rozmawiają z osobami dorosłymi o bezpieczeństwie.
 • Policjanci przeprowadzają na scenie konkurs wiedzy, czwórka dzieci stoi po prawej stronie z kaskami narciarskimi w rękach. Na scenie siedzą dwie maskotki policyjne.
 • Policjanci wręczają dzieciom stojącym na scenie kaski narciarskie.
 • Policjanci przeprowadzają na scenie konkurs wiedzy, czwórka dzieci stoi po prawej stronie z kaskami narciarskimi w rękach. Na scenie siedzą dwie maskotki policyjne.
Powrót na górę strony