Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W drodze na służbę zatrzymał więziennego zbiega

Data publikacji 25.01.2024

Fakt, że policjantem jest się 24 godziny na dobę udowodnił wczoraj policjant z tyskiej jednostki, który jadąc na służbę, zauważył i rozpoznał poszukiwanego mężczyznę. Skazany kilka dni wcześniej zbiegł z miejsca pracy poza jednostką penitencjarną. Mężczyzna trafił na komendę, skąd wrócił do aresztu.

Policjanci zostali powiadomieni o skazanym, który zbiegł z miejsca pracy wykonywanej poza aresztem. Informacja o ucieczce dotarła również do jednego z naczelników tyskiej komendy, który wczoraj, jadąc na służbę, zauważył na alei Bielskiej zbiegłego więźnia. Policjant zatrzymał skazanego i powiadomił o sytuacji dyżurnego komendy, który na miejsce skierował patrole. 40-latek został przewieziony na komendę, a następnie do aresztu, gdzie będzie odbywał zasądzoną karę.

Policjanci wielokrotnie udowadniają, że wybrana przez nich droga zawodowa to służba społeczeństwu i poświęcenie, często również w czasie wolnym. Ta wyjątkowa cecha, charakteryzująca pracę w Policji, świadczy o zaangażowaniu i gotowości do reagowania w każdej sytuacji, gdy łamane jest prawo.

(KWP w Katowicach / kp)

Powrót na górę strony