Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sosnowieccy policjanci z komisariatu II pomogli w ewakuacji mieszkańców

Data publikacji 29.01.2024

„Pomagamy i chronimy” to nie tylko puste słowa. To motto, którym kierują się policjanci wykonujący codziennie swoje obowiązki. Tym razem dowiedli tego młodszy aspirant Tomasz Jakubczyk oraz starszy sierżant Mateusz Szreniawa z komisariatu II w Sosnowcu. Mundurowi pomogli strażakom ewakuować mieszkańców palącego się budynku.

Sosnowieccy policjanci zostali powiadomieni o pożarze mieszkania na jednym z najwyższych pięter, do którego doszło wieczorem w jednym z bloków przy ulicy Sieleckiej. Na miejsce pojechali młodszy aspirant Tomasz Jakubczyk oraz starszy sierżant Mateusz Szreniawa z tutejszego komisariatu II.

Gdy policjanci przyjechali na miejsce, dowiedzieli się, że nie wszyscy mieszkańcy ostatnich pięter budynku zdołali opuścić swoje mieszkania. Na ostatnich piętrach utrzymywała się wysoka temperatura – w dalszym ciągu trwała akcja gaśnicza przeprowadzana przez sosnowieckich strażaków. Pomieszczenia te były również zadymione, w związku z czym wydostanie się z mieszkań mogło być znacznie utrudnione.

Mundurowi, mając na uwadze fakt, że życie i zdrowie ludzi przebywających w tych warunkach w bloku może być zagrożone, postanowili wraz ze strażakami wyprowadzić pozostałych lokatorów z zadymionego budynku. Dzięki temu nikt nie ucierpiał i wszyscy bezpiecznie opuścili blok.

(KWP w Katowiach / sc)

Powrót na górę strony