Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Solca Kujawskiego zdążyli na czas

Data publikacji 29.01.2024

Policjanci z Solca Kujawskiego uratowali mężczyznę, który chciał targnąć się na własne życie. Dzięki ich szybkim i zdecydowanym działaniom nie doszło do tragedii. 43-latek trafił pod opiekę medyków.

W czwartek, 25 stycznia 2024 r. dyżurny z bydgoskiej komendy miejskiej otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonej kobiety, że jej partner wyszedł z domu i nie ma z nim kontaktu. Dostała od niego wiadomość sugerującą, że chce targnąć się na własne życie. Kobieta sama próbowała go znaleźć, jednak bezskutecznie, dlatego prosi o pomoc policjantów.

Przekazała im informacje o miejscach, w których może przebywać jej partner. Funkcjonariusze skierowali się w stronę Wisły i od razu podjęli poszukiwania. Na wale przeciwpowodziowym, zauważyli stojącego mężczyznę. Natychmiast zaczęli biec w jego stronę. Wówczas zorientowali się, że ważna jest każda sekund. Po chwili rozmowy, 43-latek podziękował policjantom za ich pomoc. Za pośrednictwem dyżurnego patrol wezwał na miejsce karetkę pogotowia, która zawiozła go do szpitala.

To już kolejny raz kiedy policjanci uratowali czyjeś życie. Ich determinacja i zaangażowanie pozwoliły uniknąć tragedii.

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami, którzy dyżurują pod numerem telefonu 116 123. Możemy też zajrzeć na stronę www.psychologia.edu.pl, gdzie znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

(KWP w Bydgoszczy / sc)

Powrót na górę strony