Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze uratowali mieszkańców płonącej kamienicy

Data publikacji 29.01.2024

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla jechali właśnie na kolejną interwencję tego dnia. W pewnym momencie zauważyli gęsty dym i ogień unoszący się nad dachem kamienicy. Funkcjonariusze natychmiast powiadomili dyżurnego i sami ruszyli z pomocą. Ewakuowali kilkunastu mieszkańców, w tym seniorów. Później dokładnie sprawdzili, czy nie znajdują się tam jeszcze jakieś osoby, czy zwierzęta potrzebujące pomocy. Po chwili do akcji przystąpili strażacy. Pomimo pożaru wszystko skończyło się dobrze - nikomu nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło w sobotę  (27 stycznia), około godziny 12:00. Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Kędzierzynie-Koźlu wykonując czynności służbowe w Większycach zauważyli na ul. Kozielskiej unoszący się nad dachem budynku wielorodzinnego gęsty dym oraz ogień.

Funkcjonariusze natychmiast o wszystkim poinformowali dyżurnego i sami ruszyli z pomocą. Starszy posterunkowy Michał Teodorowicz-Tomaszek i starszy posterunkowy Maciej Wabnic, którzy byli pierwsi na miejscu ewakuowali mieszkańców z kilku lokali. W jednym z mieszkań, w którym przebywali domownicy widoczny był już ogień. Wszystkie osoby bezpiecznie opuściły płonący budynek. Policjanci  nie zważając na zadymienie domu wielorodzinnego sprawdzili, czy nie znajdują się tam jeszcze osoby potrzebujące pomocy.

Po chwili na miejsce przyjechali strażacy, którzy rozpoczęli działania gaśnicze.

Na szczęście w pożarze nikt  nie ucierpiał. Teraz policjanci ustalają wszystkie okoliczności tego zdarzenia oraz wyjaśniają co było jego przyczyną.

(KWP w Opolu / kp)

  • płonący budynek
  • płonący budynek
  • radiowóz policyjny na ulicy przy budynku, w którym wybuchł pożar
Powrót na górę strony