Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jak jest zima, to musi być zimno...

Data publikacji 30.01.2024

Kursanci Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, pod czujnym okiem instruktorów Zakładu Interwencji Policyjnych, pomimo ujemnych temperatur i niesprzyjającej pogody, doskonalą swoje umiejętności strzeleckie również na strzelnicy otwartej. Ma to przygotować przyszłych policjantów do prawdziwej służby, którą będą pełnić w różnych warunkach pogodowych w terenie w swoich jednostkach. Policjanci doskonalą się podczas każdej aury wszystko po to, aby skutecznie chronić społeczeństwo, któremu służą.

Strzelania poza komfortowymi, znajdującymi się wewnątrz budynku osiami strzeleckimi, jest dla młodych słuchaczy nowym doświadczeniem i wyzwaniem. Nauczyli się już obsługi broni i potrafią skutecznie się nią posługiwać, ale to na otwartej osi muszą dodatkowo zmierzyć się z niską temperaturą, marznącymi dłońmi i zimną jak lód rękojeścią broni. W takich warunkach też będą pełnić w przyszłości służbę, więc powinni wiedzieć z jakimi trudnościami będą musieli się zmierzyć w terenie w swoich jednostkach.

Na szczęście dla nich, instruktorzy Zakładu Interwencji Policyjnych, mający ogromną wiedzę i doświadczenie z zakresu posługiwania się bronią, pomimo kilkugodzinnej pracy na zimnie, pomagają i dzielą się swoją wiedzą, dzięki czemu strzelania dla słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego, pomimo tak trudnych warunków, kończą się wysokimi wynikami punktowymi w tarczy. Naszym instruktorom strzelań policyjnych życzymy zdrowia, a słuchaczom jak najlepszych wyników w strzelaniu i samych 10.

asp. Ł. Grudziński ZIP

 

Powrót na górę strony