Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trwają poszukiwania zaginionej Katarzyny Wojnarowskiej

Data publikacji 31.01.2024

Od poniedziałku (29.01.2024 r.) trwają poszukiwania zaginionej Katarzyny Wojnarowskiej. Kobieta wyszła z pokoju hotelowego w miejscowości Elgiszewo, gm. Ciechocin, powiat golubsko-dobrzyński i do chwili obecnej nie nawiązała kontaktu z najbliższymi. Wszystkie sygnały, które trafiają do policjantów są sprawdzane. Od początku zaginięcia w akcji poszukiwawczej wzięło udział blisko 250 policjantów. Działania wspomagają także funkcjonariusze innych służb.

Golubsko-dobrzyńscy policjanci od trzech dni prowadzą intensywne działania mające na celu znalezienie 41-letniej Katarzyny Wojnarowskiej. W poniedziałek (29.01) po otrzymaniu zgłoszenia o zaginięciu 41-latki ogłoszono alarm dla jednostki. Na miejsce zostały skierowane patrole, w tym także przewodnicy z psami służbowymi. Działania policjantów wspomagali także funkcjonariusze Ochotniczej Straży Pożarnej z Elgiszewa, Ciechocina i Małszyc. Z uwagi na bliskość rzeki Drwęcy na miejscu pracowała także Państwowa Straż Pożarna z Golubia-Dobrzynia. Strażacy z wykorzystaniem łodzi motorowej dokonali sprawdzenia nadbrzeży oraz koryta rzeki. Przybyła również Grupa Poszukiwawcza Bizon z Solca Kujawskiego. W działaniach poszukiwawczych wykorzystano także drony z termowizją, obsługiwane przez policjantów z Lipna. Na miejscu pracowali także funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób. Działania w terenie zakończono późną nocą.

Następnego dnia poszukiwania wznowiono. Do działań włączyli się między innymi policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy, funkcjonariusze z Nadleśnictwa Golub-Dobrzyń, leśniczy z Leśna oraz Przewodnicy Specjalistycznych Psów Służbowych z Komendy Głównej Policji.
Działania są nadal kontynuowane. Do akcji dołączyli miedzy innymi policyjni wodniacy z zespołu prewencji na wodach i terenach przywodnych z Torunia i operatorzy policyjnych dronów z komend w Toruniu i Lipnie.

Poszukiwania trwają. Niestety czynności wykonane do tej pory nie pozwoliły na ustalenie miejsca pobytu zaginionej.

Policjanci apelują do wszystkich, którzy posiadają informacje mogące pomóc w odnalezieniu 41-letniej Katarzyny Wojnarowskiej o kontakt  osobisty z policjantami z Golubia-Dobrzynia przy ul. Piłsudskiego 19 lub telefoniczny pod numerami 47 754 92 00, 47 754 92 21 lub 112.

Przypomnijmy: policjanci z Golubia-Dobrzynia prowadzą poszukiwania 41-letnią Katarzyny Wojnarowskiej, która w niedzielę (28.01.2024 r.) wyszła z pokoju hotelowego w miejscowości Elgiszewo i do chwili obecnej  nie nawiązała kontaktu z rodziną. Kobieta ostatni raz widziana była w hotelu w niedzielę, około godziny 22:00.
Rysopis zaginionej: wzrost ok. 163 cm, szczupła budowa ciała, włosy długie, blond, tzw. dredy, oczy koloru niebieskiego. W momencie zaginięcia kobieta ubrana była w bluzę z kapturem koloru czarnego, czarne legginsy oraz czarne, sportowe buty.

  • Policjanci w szeregu na polu.
  • Grupa policjantów przy radiowozach.
  • Policjanci przy łodzi.
  • Policjanci na polach.
  • Policjant na łodzi.
  • Policjanci przy rzece.
Powrót na górę strony