Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udzielili pomocy kierującej z objawami paraliżu

Data publikacji 31.01.2024

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego ostrzeszowskiej komendy udzielili pomocy kobiecie, która najprawdopodobniej na skutek doznanego paraliżu zatrzymała pojazd na poboczu drogi wojewódzkiej w miejscowości Ligota. Kierująca trafiła do ostrowskiego szpitala.

We wtorek, 30 stycznia br. tuż po godzinie 08:00 dyżurny ostrzeszowskiej komendy został powiadomiony przez policjantów z ostrzeszowskiej drogówki o fakcie ujawnienia pojazdu marki VW, stojącego na poboczu drogi wojewódzkiej W449 w miejscowości Ligota, który miał włączone światła awaryjne.

Pełniący służbę na terenie gm. Kobyla Góra st. sierż. Konrad Junik oraz st. sierż. Bartosz Niesobski podjęli kontrolę, podczas której ujawnili w pojeździe 44-letnią mieszkankę gm. Międzybórz. Z kobietą był utrudniony kontakt werbalny, a jej wygląd wskazywał na to, że mogła doznać paraliżu bądź wylewu. Najprawdopodobniej kierująca zatrzymała pojazd w momencie kiedy źle się poczuła.

Z uwagi na zagrożenie zdrowia i życia za pośrednictwem dyżurnego niezwłocznie powiadomiono Zespół Ratownictwa Medycznego, który przetransportował kobietę do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika również, że żaden z poruszających się tą drogą pojazdów, zarówno w kierunku miejscowości Kobyla Góra, jak i w przeciwnym kierunku, nie zareagował na włączone przez kobietę światła awaryjne i nie zatrzymał się, aby sprawdzić co się stało.

Gdyby nie reakcja policjantów, nie wiadomo kiedy znalezionoby kobietę i w jakim stanie zdrowotnym by się wówczas znajdowała.

(KWP w Poznaniu / kc)

Powrót na górę strony