Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny sukces policjantów. Przejęli blisko 4 kilogramy narkotyków

Data publikacji 01.02.2024

Po raz kolejny policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową i Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków. Tym razem niemal cztery kilogramy o czarnorynkowej wartości ponad 200 tysięcy złotych. Właściciel zabronionych środków trafił za kraty na najbliższe trzy miesiące.

Do aresztu trafił 23-letni bydgoszczanin, którym zainteresowali się bydgoscy policjanci, zwalczający przestępczość narkotykową. Z ich ustaleń wynikało, że mężczyzna może posiadać znaczne ilości substancji zabronionych.

By to potwierdzić, w poniedziałek 29 stycznia przed południem funkcjonariusze skierowali swoje kroki do jego miejsca zamieszkania na osiedlu Leśnym. Na potwierdzenie swoich podejrzeń nie musieli długo czekać.

Kluczowymi okazały się szafka w pokoju oraz łóżko. To w nich mężczyzna miał ukryte narkotyki. Jak podejrzewali policjanci, niemałe ilości. Zabezpieczyli tam 14 różnej wielkości worków próżniowych z suszem roślinnym oraz zbryloną substancją. Przeprowadzone wstępne badania narkotesterem wykazały, że to 3 840 gramów marihuany, ponad 74 kokainy i kilkanaście kryształu 2-CB. Przejęte środki narkotyczne zostały przekazane do policyjnego laboratorium kryminalistycznego.

23-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Policjanci, po zgromadzeniu materiału dowodowego, przewieźli bydgoszczanina do prokuratury. Oskarżyciel poparł wniosek o areszt i skierował go do sądu. Wczoraj (31.01.2024) sędzia, po analizie akt sprawy, tymczasowo aresztował mężczyznę na najbliższe trzy miesiące.

Młodemu mieszkańcowi naszego miasta grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, gdyż odpowie za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych.

(KWP w  Bydgoszczy / kc)

Film Kolejny sukces policjantów. Przejęli blisko 4 kilogramy narkotyków

Pobierz plik Kolejny sukces policjantów. Przejęli blisko 4 kilogramy narkotyków (format mp4 - rozmiar 36.84 MB)

Powrót na górę strony