Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Zero tolerancji” dla pieszych przechodzących na czerwonym świetle

Data publikacji 01.02.2024

Policjanci, wspólnie z Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, przeprowadzili działania „Zero tolerancji” mające na celu egzekwowanie prawidłowych zachowań na przejściach dla pieszych. Tylko w ciągu godziny zarejestrowali aż 11 przypadków niestosowania się do sygnalizacji świetlnej.

Bydgoscy policjanci, niejednokrotnie wspólnie z innymi służbami, podejmują szereg działań mających na celu wyeliminowanie negatywnych zachowań wszystkich użytkowników dróg.

Dlatego też wczoraj, 31 stycznia policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy przy współpracy z Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, wspólnie kontrolowali poczynania pieszych w rejonie skrzyżowania ulic Akademickiej i Kaliskiego, gdzie w połowie stycznia doszło do tragicznego zdarzenia z udziałem, potrąconej przez tramwaj, 14-latki.

Jeden z policjantów, razem z pracownikiem zarządu, obserwowali zachowania pieszych na ekranach monitoringu w budynku przy ulicy Toruńskiej w Bydgoszczy. Natomiast policjanci będący w rejonie skrzyżowania reagowali na wykroczenia pieszych zarejestrowane przez kamery ITS umieszczone przy przejściu.

Tylko w ciągu godzinnych działań zarejestrowali aż 11 rażących wykroczeń, polegających na przechodzeniu lub przebieganiu przez jezdnię na czerwonym świetle. Funkcjonariusze ukarali mandatem karnym 7 osób, a cztery pouczyli. Policjanci zapowiadają, że tego typu działania będą kontynuowane.

Po raz kolejny przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię i stosowaniu się do sygnalizatorów świetlnych. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo.

(KWP w Bydgoszczy / kc)

Powrót na górę strony