Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli mężczyźnie, który zasłabł na uliicy

Data publikacji 02.02.2024

Policjanci z włodawskiej jednostki, podczas patrolu zauważyli mężczyznę, który trzymał się za klatkę piersiową. Po krótkiej rozmowie mężczyzna zasłabł i dostał ataku epilepsji. Dzięki szybkiej i profesjonalnej pomocy mundurowych, mężczyzna nie doznał obrażeń i trafił pod opiekę medyków.

Wczoraj przed południem, policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego włodawskiej komendy w trakcie patrolu jednej z ulic w mieście zauważyli mężczyznę, który trzymał się za klatkę piersiową. Kiedy podeszli do niego mężczyzna zdołał im przekazać, że boli go serce i osunął się, dostając ataku epilepsji.

Policjanci natychmiast ruszyli z pomocą. Okazało się, że 38-latek dostał silnego ataku padaczki. Funkcjonariusze zaalarmowali służby medyczne, a przed ich przyjazdem zapewnili bezpieczeństwo potrzebującemu pomocy mężczyźnie, dbając o to by nie doznał dodatkowych obrażeń. Gdy wstrząsy ustały, mężczyzna był zdezorientowany. Policjanci podjęli rozmowę, uspokoili chorego i ułożyli w pozycji bezpiecznej do czasu przyjazdu zespołu Pogotowia Ratunkowego.

Umiejętności i pewność w podejmowaniu działań być może zapobiegły odniesieniu urazów głowy czy zadławieniu językiem. Dzięki działaniom włodawskich policjantów mieszkaniec Włodawy w dobrym stanie trafił pod opiekę medyków.

(KWP w Lublinie  / kp)

Powrót na górę strony