Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny oszust działający metodą na BLIK-a zatrzymany przez pruszkowskich policjantów

Data publikacji 06.02.2024

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie zatrzymali przestępcę, który działał metodą na BLIK-a. Podszywał się pod pracownika banku tłumacząc, że „pieniądze zgromadzone na koncie są zagrożone”. Grozi mu teraz kara do 8 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie zatrzymali przestępcę, który dopuścił się oszustwa metodą na BLIK-a. 34-letni mężczyzna podszywał się za pracownika banku i twierdził, że zgromadzone na koncie oszczędności są „zagrożone” i należy je natychmiast „zabezpieczyć” przelewając na inne konto wykorzystując kod BLIK.
Niestety w ten sposób pokrzywdzony straciła ponad 25 tysięcy złotych. Rozmowa była dla pokrzywdzonego bardzo realna a rozmówca prowadził rozmowę w sposób na tyle przekonujący, że uważał, że rozmawia z faktycznym pracownikiem banku.

Policjanci pruszkowskiej komendy w wyniku przeprowadzenia szeregu czynności ustalili sprawcę przestępstwa i niezwłocznie go zatrzymali. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

Pamiętajmy! Kiedy ktoś prosi o kod BLIK:

  • Nie należy działać pochopnie. Najlepiej skontaktować się z tą osobą.
  • Zawsze należy sprawdzić, komu wysyłamy kody do płatności mobilnych.
  • Nigdy nie przekazujmy pieniędzy obcym osobom.

W każdej tego typu sytuacji należy zachować ostrożność. Pamiętajmy o przekazywaniu informacji i ostrzeganiu osób bliskich. Każdy z nas może stać się potencjalną ofiarą oszusta.

Zawsze, gdy mamy wątpliwość, czy osoba po drugiej stronie słuchawki lub monitora to faktycznie właściwa osoba, albo przypuszczamy, że ktoś chce nas w ten sposób oszukać, należy to zgłosić pod numer alarmowy 112 lub do najbliższej jednostki Policji.

(KSP / kp)

Powrót na górę strony