Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ranna kobieta wołała o pomoc – z tą przyszli policjanci

Data publikacji 06.02.2024

Dzięki czujności kryminalnych ze Strzelec Krajeńskich, którzy usłyszeli wołanie o pomoc udało się pomóc starszej kobiecie. Okazało się, że skrajnie wyczerpana, z obrażeniami głowy leżała na parkingu. Z uwagi na nocną porę istniało duże ryzyko dla jej zdrowia i życia. Na szczęście pomoc przyszła na czas. 81-latka trafiła do szpitala. Jej życiu nic już nie zagraża.

W minioną sobotę (3.02.2024) strzeleccy policjanci z Wydziału Kryminalnego podczas patrolowania jednej z ulic usłyszeli wołanie o pomoc dobiegające z parkingu. Kiedy policjanci sprawdzili miejsce, z którego dobiegał głos okazało się, że na ziemi leży starsza kobieta z obrażeniami głowy. Wyczerpana nie potrafiła sama wstać i zadzwonić po pomoc. Na szczęście ratunek przyszedł w samą porę. Policjanci udzielili 81-latce pierwszej pomocy i powiadomili służby medyczne. Załoga karetki pogotowia przewiozła starszą panią do szpitala. Kobiecie udzielono tam fachowej opieki medycznej. Wiemy już, że 81-latka opuściła szpital.

Pamiętajmy, że w podobnych sytuacjach każdy może pomóc i uratować życie osobie potrzebującej pomocy. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować życie. Dzwoniąc pod numer alarmowy 112 służby są w stanie bardzo szybko reagować na niebezpieczne sytuacje związane z zagrożeniem życia i zdrowia z powodu między innymi wychłodzenia organizmu. W takich sytuacjach jeżeli istnieje zagrożenie dla życia lub zdrowia osoba przebywająca w niskiej temperaturze znajduje schronienie w placówkach, które są do tego przeznaczone na przykład ogrzewalnie czy noclegownie. Pamiętajmy, aby w podobnych sytuacjach nie przechodzić obojętnie. Nasz telefon może komuś uratować życie.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)

Powrót na górę strony