Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miał wiele na sumieniu, dlatego postanowił uciekać przed policjantami

Data publikacji 06.02.2024

Ujawnieniem szeregu wykroczeń i przestępstw zakończyła się przeprowadzona przez policjantów Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu kontrola drogowa kierującego osobowym peugeotem. Mężczyzna zignorował sygnały do zatrzymania się i rozpoczął ucieczkę, chcąc za wszelką cenę uniknąć spotkania z funkcjonariuszami. Mundurowi ujawnili nieprawidłowości dotyczące zarówno kierującego, jak i prowadzonego przez niego pojazdu.

Policjantów Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu pełniących służbę w podwrocławskiej Długołęce zainteresowało podejrzane zachowanie kierującego osobowym peugeotem. Mężczyzna na widok oznakowanego radiowozu zmienił kierunek jazdy i gwałtownie przyspieszył. Wszystko to łamiąc przepisy ruchu drogowego.

Decyzja mundurowych mogła być tylko jedna – jak najszybciej zatrzymać kierującego. Policjanci włączyli sygnały pojazdu uprzywilejowanego, ale siedzący za kierownicą mężczyzna zlekceważył je i podjął próbę ucieczki. Po krótkiej chwili zjechał z jezdni i wjeżdżając na trawnik, zaparkował swój pojazd. Wtedy też został zatrzymany przez policjantów, którym już na początku powiedział, że jego zachowanie spowodowane jest brakiem ubezpieczenia OC jego pojazdu. Wprawdzie nie skłamał, bo jego pojazd faktycznie nie posiadał ubezpieczenia, ale okazało się, że miał na sumieniu o wiele więcej…

Policjanci ujawnili przy nim środki zabronione przez Ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii. Test zabezpieczonej substancji wskazał jednoznacznie na marihuanę w ilości kilku porcji handlowych. W dalszej części interwencji funkcjonariusze dokonali sprawdzenia zarówno kierującego, jak i jego pojazdu w policyjnych systemach informatycznych. Okazało się, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, a peugeot faktycznie nie posiada aktualnej polisy OC. Jakby tego było mało, tablice rejestracyjne umieszczone na aucie pochodziły z innego pojazdu, co również jest przestępstwem.

Spotkanie z policjantami zakończyło się przewiezieniem 36-latka do policyjnego aresztu. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kc)

Film Miał wiele na sumieniu, dlatego postanowił uciekać przed policjantami

Pobierz plik Miał wiele na sumieniu, dlatego postanowił uciekać przed policjantami (format mp4 - rozmiar 44.97 MB)

Powrót na górę strony