Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po służbie wypatrzył auto złodziei torebek

Data publikacji 07.02.2024

Dzięki swojej czujności policjant grodziskiej komendy wracający ze służby, rozpoznał samochód osób podejrzanych o kradzieże torebek. Funkcjonariusz pojechał za pojazdem do Warszawy i doprowadził do zatrzymania tam dwóch mężczyzn. Obaj obywatele Gruzji usłyszeli po 4 zarzuty karne. Sąd na wniosek grodziskiej Prokuratury Rejonowej zastosował wobec nich tymczasowe aresztowania na 3 miesiące.

Policjant grodziskiej komendy, podczas podróży ze służby do domu, na trasie do Warszawy zauważył auto, które zapamiętał jako pojazd sprawców kradzieży torebek z samochodów na terenie powiatu grodziskiego. Gdy tylko potwierdził, że w pojeździe podróżują mężczyźni o znanych mu również z odpraw wizerunkach, natychmiast powiadomił o tym kolegów będących w służbie. Pojechał za audi, które dotarło na teren Warszawy Woli i tam wskazał przybyłym miejscowym policjantom podejrzany samochód. Na miejscu zatrzymani zostali dwaj mężczyźni, których przejęli funkcjonariusze z grodziskiej komendy.

Podczas wnikliwych czynności dochodzeniowo-śledczych grodziscy policjanci potwierdzili wspólny udział obywateli Gruzji w czterech przestępstwach w ciągu ostatniego miesiąca.Trzy z nich zostały dokonane na terenie miasta i gminy Grodzisk Maz. i jedno w Tarczynie. Z zebranych materiałów wynika, że 48-latek i 26-latek wykorzystywali okazje, kiedy właścicielki zostawiały torebki z portfelami, dokumentami, telefonami i innymi przedmiotami w otwartych autach na myjniach samochodowych lub na stacjach paliw. W jednym przypadku na sklepowym parkingu włamali się do pojazdu przez wybicie szyby i również zabrali pozostawione tam rzeczy.

Obaj zatrzymani usłyszeli dotychczas zarzuty dokonania trzech kradzieży i jednej kradzieży z włamaniem. Policjanci nadal sprawdzają ich udział w podobnych przestępstwach i nie wykluczają kolejnych zarzutów karnych. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Maz. wobec obu mężczyzn sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Grodziscy policjanci ostrzegają przed pozostawianiem w samochodach w miejscach widocznych wartościowych rzeczy oraz apelują o zamykanie pojazdów podczas nawet chwilowej nieobecności. Przestępcy wykorzystują każdą okazję.

(KSP / kp)

  • zatrzymany w kajdankach przy samochodzie
  • zatrzymany z policjantem
Powrót na górę strony