Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Współpraca policjantów uratowała życie nastolatki

Data publikacji 08.02.2024

Skuteczna współpracy dyżurnego tomaszowskiej komendy z dyżurnym człuchowskiej policji doprowadziła do uratowania nastoletniej mieszkanki woj. pomorskiego. Rówieśnik nastolatki dzisiejszej nocy zadzwonił na numer alarmowy i poinformował, że jego internetowa znajoma najprawdopodobniej chce targnąć się na własne życie. Policjanci ustalili jej dane personalne i udzielili niezbędnej pomocy. Młoda kobieta trafiła pod opiekę medyczną.

Dziś około godziny 4.00 nad ranem, dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie od nastoletniego mieszkańca powiatu, że jego internetowa znajoma najprawdopodobniej chce zrobić sobie coś złego. W związku z tym, że nastolatkowie komunikowali się jedynie poprzez serwis społecznościowy, dotarcie do młodej kobiety było utrudnione. Zgłaszający nie był w stanie wskazać danych personalnych oraz adresu zamieszkania dziewczyny.

Szybkie i wnikliwe działania policjantów pozwoliły na ustalenie jej danych. Nastolatka miała mieszkać najprawdopodobniej na terenie jednego z powiatów woj. pomorskiego. Dyżurny tomaszowskiej policji natychmiast nawiązał kontakt z dyżurnym człuchowskiej komendy z prośbą o pilne sprawdzenie adresu gdzie może przebywać dziewczyna. Policjanci skierowani na miejsce potwierdzili zgłoszenie. Na szczęście pomoc przyszła na czas, a młoda kobieta trafiła pod opiekę medyczną.

Przypominamy, że w przypadku trudnej sytuacji życiowej zawsze możemy liczyć na wsparcie i pomoc innych. Zachęcamy do kontaktu ze specjalistami dyżurującymi pod podanymi niżej numerami telefonów. Infolinie są bezpłatne, a porady i pomoc udzielana jest anonimowo:

  • Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym numer 800 70 2222 (całodobowo 7 dni w tygodniu);
  • Kryzysowy Telefon Zaufania numer 116-123 (czynny codziennie w godzinach 14.00-22.00);
  • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży numer 116-111 (całodobowo 7 dni w tygodniu).

(KWP w Lublinie / sc)

Powrót na górę strony