Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nocna kontrola drogowa szczególnie zapadła w pamięć jednemu z wrocławskich kierowców…

Data publikacji 08.02.2024

„Policjanci na służbie wykazali się dużym doświadczeniem, wiedzą i profesjonalizmem, wobec czego kieruję w ich stronę wyrazy uznania i pochwałę”. Między innymi takie słowa pojawiły się w korespondencji, której adresatem byli funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. A wszystko zaczęło się od wjazdu na skrzyżowanie „na późnym pomarańczowy”. To spotkanie z wrocławskimi mundurowymi szczególnie zapisało się w pamięci zatrzymanego do kontroli kierowcy. Wrażenie, które policjanci wywarli na mężczyźnie, podsumował on w przesłanej korespondencji słowami: „Gdybym mógł, dałbym Wam wszystkim po pięć gwiazdek”.

Sytuacja miała miejsce na jednym z głównych skrzyżowań stolicy Dolnego Śląska. Funkcjonariusze wrocławskiej drogówki - sierż. Agnieszka Żmuda oraz st. post. Marcin Litwin, jadąc nieoznakowanym radiowozem, zwrócili uwagę na kierującego, który nie stosując się do wskazań sygnalizatora świetlnego na skrzyżowaniu, wjechał na nie na „późnym pomarańczowym”.

Rozmowa z funkcjonariuszami przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Doświadczenie, wiedza oraz profesjonalizm, jakim podczas kontroli wykazali się policjanci spowodowały, iż autor podziękowań, z uśmiechem na twarzy mógł odjechać z miejsca kontroli. 

Dla kierowcy to spotkanie z mundurowymi zakończyło się pouczeniem, dla policjantów serdecznymi podziękowaniami, a dla ich przełożonego wyrazami uznania za „(...)stworzenie tak dobrej drużyny”.
Poniżej zamieszczamy treść przesłanej przez kierowcę korespondencji, który „gdyby mógł dałby wszystkim (policjantom) po pięć gwiazdek”.

podkom. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP we Wrocławiu
mł. asp. Rafał Jarząb
tel. 693 403 817

Dzień dobry,

Chciałem serdecznie podziękować patrolowi na służbie, który dziś nieoznakowanym radiowozem zatrzymał mnie do kontroli we Wrocławiu przy skrzyżowaniu ulic Legnickiej z Milenijną ok godziny 00:15. Policjanci na służbie wykazali się dużym doświadczeniem, wiedzą i profesjonalizmem, wobec czego kieruję w ich stronę wyrazy uznania i pochwałę. Myślę, że dobre słowa należą się również komendantowi za stworzenie tak dobrej drużyny. Gdybym mógł dałbym Wam wszystkim po pięć gwiazdek.

Pozdrawiam serdecznie

Powrót na górę strony