Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomoc przede wszystkim. Policjanci uratowali mężczyznę

Data publikacji 09.02.2024

Policjanci drogówki jechali przez centrum Zduńskiej Woli na interwencję. Nagle zobaczyli, że jadący z naprzeciwka samochód stanął na drodze. Policjanci zatrzymali radiowóz i podbiegli do kierowcy. Okazało się, że mężczyzna miał atak i wymaga pilnej pomocy. Dzięki wzorowej postawie zduńskowolskiego patrolu otrzymał ją na czas.

We wtorek, 6 lutego 2024 roku, o godzinie 14.30, patrol drogówki, został skierowany przez dyżurnego, na interwencję. Jadąc przez centrum miasta, na ulicy Szadkowskiej, zauważyli, że jadący z naprzeciwka kierowca samochodu, z niewiadomych przyczyn nagle zatrzymał się na środku drogi. To wzbudziło niepokój policjantów. Zatrzymali radiowóz i ruszyli z pomocą.

Okazało się, że kierujący samochodem ma drgawki, nie ma kontaktu z rzeczywistością i sam nie jest w stanie wydostać się z auta. Funkcjonariusze udzielili mężczyźnie pomocy, jednocześnie powiadamiając o zdarzeniu służby ratunkowe. 49-letni mieszkaniec powiatu łaskiego, został wyniesiony z pojazdu, ułożony w bezpiecznej pozycji. Przybyła na miejsce jednostka ratownictwa medycznego, przetransportowała 49-latka do szpitala w Łasku.

Policjanci podczas szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zdobywają wiedzę w tym zakresie i jak widać, dzięki swoim umiejętnościom, pomagają w ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego.

(KWP w Łodzi / kc)

Powrót na górę strony