Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za udział w zorganizowanej grupy przestępczej

Data publikacji 09.02.2024

Na terenie Śląska jędrzejowscy kryminalni zatrzymali w miniony wtorek 34-latka, podejrzanego o udział w zorganizowanej grupy przestępczej, trudniącej się oszustwami metodą „na policjanta”, czy „na prokuratora”. Mężczyzna przestępczą działalność prowadził m.in. na terenie powiatu jędrzejowskiego. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec niego trzymiesięczny tymczasowy areszt.

Funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie zajmujący się sprawami oszustw m.in. „na policjanta”, czy „prokuratora” natrafili na trop, prowadzący na teren Śląska. Działania jędrzejowskich kryminalnych wsparli funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Jak wynika z ustaleń mundurowych w okresie od listopada 2023 roku do stycznia br. na terenie powiatu jędrzejowskiego, jak i w innych miejscach na terenie Polski 34-letni członek grupy przestępczej, podawał się za prokuratora informując pokrzywdzonych o wypadkach drogowych z udziałem ich bliskich, czego skutkiem było żądanie znacznych kwot pieniędzy.

W miniony wtorek (6.02.2024) na terenie jednego ze śląskich miast policjanci przeprowadzili czynności, w trakcie których zatrzymany został podejrzany 34-latek. W wyniku przeszukania lokalu zajmowanego przez mężczyznę kryminalni zabezpieczyli pieniądze w polskim nominale, jak i w euro, które mogą pochodzić z przestępczego procederu, a także telefony komórkowe oraz laptopy, które mogły służyć do dokonywania oszustw. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzuty. Odpowie za udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz pranie „brudnych pieniędzy”.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i wobec 34-latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Policjanci nie wykluczają kolejnych zarzutów. Trwają dalsze czynności procesowe, których celem jest ustalenie związku zatrzymanego z innymi podobnymi zdarzeniami na terenie całego kraju. Pokrzywdzonych w tej sprawie może być więcej. Wtorkowe zatrzymanie na terenie województwa śląskiego jest już kolejnym z zatrzymań zrealizowanych przez jędrzejowskich kryminalnych.  

(KWP w Kielcach / kp)

Powrót na górę strony