Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

87-latka w kapciach i koszuli nocnej siedziała na ławce. Dzięki zgłoszeniu od świadka, seniorce pomogli policjanci

Data publikacji 13.02.2024

Szybkie zgłoszenie, to szybka reakcja ze strony policjantów. Nie inaczej było podczas interwencji dotyczącej 87-letniej kobiety, która miała problemy z pamięcią. Nie pamiętała, jak się nazywa, i gdzie mieszka. Seniorka w kapciach i koszuli nocnej siedziała na ławce przy jednej z ulic w Ciechanowie. Dzięki właściwej reakcji osoby zgłaszającej i interwencji policjantów 87-latka w porę otrzymała pomoc i została przekazana pod opiekę rodziny.

W minioną niedzielę, 11 lutego 2024 r. około godziny 12.30 dyżurny ciechanowskiej komendy został powiadomiony, że przy jednej z ulic w Ciechanowie na ławce siedzi starsza kobieta. Z przekazanych informacji wynikało, że seniorka nie wie, jak się nazywa i gdzie mieszka, a ubrana jest nieadekwatnie do panujących warunków atmosferycznych – ma kapcie i koszulę nocną. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, którzy potwierdzili zgłoszenie. Starsza kobieta była zupełnie zdezorientowana, a kontakt z nią był utrudniony. Nie potrafiła powiedzieć, co robi w tym miejscu i dlaczego wyszła z domu.

Policjanci zaopiekowali się kobietą i ustalili jej tożsamość. Już po chwili na miejscu interwencji zjawiła się córka 87-letniej ciechanowianki, która zaopiekowała się seniorką. Dzięki odpowiedniej reakcji osoby postronnej i szybkiej reakcji policjantów cała historia miała szczęśliwy finał.

Apelujemy o zwracanie szczególnej uwagi na osoby starsze, zdezorientowane, które z różnych powodów nie są w stanie wrócić do domu i mogą potrzebować pomocy oraz opieki. Szczególnie pory nocne i niskie temperatury są dla nich niebezpieczne. Dlatego też nie bądźmy obojętni, reagujmy! Pamiętajmy, że wystarczy telefon na numer alarmowy. Funkcjonariusze sprawdzą każdy sygnał i udzielą odpowiedniej pomocy.

(KWP w Radomiu / sc)

Powrót na górę strony