Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji udzielili pomocy medycznej uczestnikom wypadku drogowego

Data publikacji 14.02.2024

Po raz kolejny dolnośląscy funkcjonariusze znaleźli się w odpowiednim miejscu i czasie. Podkom. Robert Sowa, mł. asp. Marta Kumaszka i mł. asp. Daniel Hurkasiewicz medycy z wrocławskiego Oddziału Prewencji Policji w trakcie wykonywania zadań służbowych podczas przejazdu autostradą A4 byli świadkami zdarzenia drogowego. Policjanci niezwłocznie przystąpili do udzielania pomocy uczestnikom wypadku i ze względu na pogarszający się stan jednej z osób podjęli decyzję o przewiezieniu jej do szpitala.

13 lutego na 145 kilometrze autostrady A4 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący osobowym fordem nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył poprzedzającego pojazdu marki Mercedes. Pojazd niemieckiego producenta na skutek uderzenia przemieścił się, wpadając do rowu.

Na szczęście w tym samym kierunku przemieszali się policjanci z Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu pełniący służbę w zespole medycznym, dlatego też pomoc przyszła niemalże natychmiast. Okazało się, że potrzebują jej dwie osoby - kierujący Fordem i pasażerka Mercedesa. W trakcie udzielania im pomocy stan jednej z osób zaczął się pogarszać, dlatego też policyjni medycy podjęli decyzję o przewiezieniu jej do wrocławskiego szpitala.

Po raz kolejny pomoc ze strony dolnośląskich policjantów nadeszła na czas, a udzielenie jej w porę przyczyniło się do tego, że życiu uczestników zdarzenia nie zagraża niebezpieczeństwo.

(KWP we Wrocławiu / kp)

  • Strażak, ratownik medyczny i policjant pomagają poszkodowanym po wypadku
  • Samochód osobowy ze zniszczonym przodem po zdarzeniu drogowym. Z tyłu stoi radiowóz.
  • Ambulans i służby pracujące przy zdarzeniu drogowym
Powrót na górę strony