Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uratowane życie – tym razem dzięki współpracy szczecińskich „Wywiadowców” i operatora numeru alarmowego 112

Data publikacji 15.02.2024

W nocy z wtorku na środę (13/14 lutego), dzięki błyskawicznej i zgranej akcji policjantów z Wydziału Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie oraz operatora numeru alarmowego 112, skutecznie odnaleziono i udzielono pomocy 41 letniemu mężczyźnie znajdującemu się w kryzysie emocjonalnym.

Działania poszukiwawcze rozpoczęły się natychmiast po uzyskaniu informacji od operatora numeru alarmowego 112 o zagrożeniu targnięcia się na swoje życie przez mieszkańca Szczecina. Operator utrzymywał kontakt z mężczyzną, który oddalając się z miejsca zamieszkania z zamiarem zrobienia sobie krzywdy, nie wykazywał chęci podania dokładnej lokalizacji. W trakcie rozmowy z operatorami ujawnił jedynie, że zmierza w kierunku parku, a zidentyfikowanie jego dokładnego położenia było kluczowe dla udzielenia pomocy.

Policjanci z Wydziału Wywiadowczego niezwłocznie podjęli poszukiwania, wnikliwie analizując informacje przekazywane przez operatora. Dzięki precyzyjnej koordynacji wspólnych działań, skoncentrowano poszukiwania w północnej części Szczecina, co znacznie skróciło czas reakcji.

Po krótkim czasie funkcjonariusze odnaleźli 41 latka na jednym z przystanków autobusowych we wcześniej wytypowanej części miasta. Mężczyzna był w bardzo złym stanie emocjonalnym, dlatego natychmiast wezwano załogę pogotowia ratunkowego, która podjęła dalsze działania medyczne.

Wspólne zaangażowanie i profesjonalizm służb są kluczowe w tego typu sytuacjach, gdzie każda chwila może mieć decydujące znaczenie dla ratowania ludzkiego życia. Pamiętajmy, że pomoc w kryzysie emocjonalnym zawsze jest dostępna. Wszelkie informacje i numery telefonów, dotyczące wsparcia i instytucji pomocowych można znaleźć w załączonej ulotce oraz pod tym linkiem: Potrzebujesz wsparcia? Ważne telefony

(KWP w Szczecinie / sc)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony