Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradła portfel, bo nadarzyła się okazja. Sklepowa złodziejka w rękach stróżów prawa

Data publikacji 15.02.2024

36-letnia mieszkanka Jawora, która ukradła pozostawiony w sklepie portfel z pieniędzmi i dokumentami została zatrzymana przez jaworskich funkcjonariuszy wydziału kryminalnego. Kobieta była w przeszłości karana. To kolejny przykład, że okazja czyni złodzieja.

Do zdarzenia doszło na początku miesiąca w jednym ze sklepów usytuowanych w centrum Jawora. Właśnie tam zakupy robił 29-letni mieszkaniec tego miasta. Mężczyzna, pakując zakupy do plecaka położył na chwilę na półce portfel, w którym miał dowód osobisty, kilka kart płatniczych oraz 180 złotych. Roztargniony klient, pochłonięty wkładaniem zakupionego towaru do plecaka, zapomniał zabrać swoją własność z półki. Po krótkiej chwili przypomniał sobie o portfelu, jednak już go nie było w miejscu, w którym go pozostawił.

29-latek powiadomił o zdarzeniu jaworskich funkcjonariuszy, którzy rozpytali na tę okoliczność personel sklepu. Kryminalni dokładnie przejrzeli zapis monitoringu, który na szczęście wszystko zarejestrował. Dzięki temu szybko ustalili osobę, która zabrała portfel. Zaraz potem policjanci zatrzymali sprawczynię.

Okazała się nią 36-letnia jaworzanka. Kobieta przyznała się do kradzieży portfela, jednak nie potrafiła wytłumaczyć, dlaczego złamała prawo i co zrobiła ze skradzionym mieniem.

Sklepowa złodziejka odpowie teraz przed sądem. Grozi jej kara 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kc)

Film Ukradła portfel, bo nadarzyła się okazja. Sklepowa złodziejka w rękach stróżów prawa

Pobierz plik Ukradła portfel, bo nadarzyła się okazja. Sklepowa złodziejka w rękach stróżów prawa (format mp4 - rozmiar 3.38 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony