Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o stalking usłyszał zarzut

Data publikacji 15.02.2024

Policjanci przyjęli zawiadomienie o uporczywym nękaniu mieszkanki powiatu sochaczewskiego. Stalker usłyszał już zarzut i zastosowano wobec niego środki zapobiegawcze. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie zostali powiadomieni o uporczywym nękaniu mieszkanki powiatu sochaczewskiego. Z przekazanych informacji wynikało, że znany jej mężczyzna nachodzi ją w miejscu zamieszkania, jeździ za nią, wysyła wiadomości do osób z jej otoczenia i kieruje groźby karalne. Podejmowane przez niego działania sprawiały, że 27-latka czuła się zagrożona.

Mieszkaniec gminy Młodzieszyn został zatrzymany tego samego dnia, gdy kolejny raz przyjechał przed dom pokrzywdzonej. Trafił do policyjnego aresztu.

Podejrzany 29-latek usłyszał zarzut stalkingu. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, zakazu zbliżania się na określoną odległość oraz zakazu kontaktowania się z pokrzywdzoną w jakikolwiek sposób. Mężczyzna musi mieć jednak świadomość, że w przypadku niestosowania się do orzeczonych środków, będzie można orzec wobec niego surowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Przestępstwo stalkingu zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu/ mw)

Powrót na górę strony