Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla policjantów za okazaną pomoc

Data publikacji 15.02.2024

Do Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku wpłynęły podziękowania dla policjantów referatu interwencyjnego. Niepełnosprawna kobieta doceniła postawę funkcjonariuszy, którzy pomogli jej, po tym, jak zepsuł jej się wózek inwalidzki i nie miała jak wrócić do domu. To kolejny przykład, że w odpowiedni sposób spełniamy nasze motto - Pomagamy i Chronimy.

Każdego dnia policjanci dbają o bezpieczeństwo, wykonują czynności związane ze sprawami zgłaszanymi przez mieszkańców i podejmują szereg interwencji. Cieszy nas, gdy codzienna praca funkcjonariuszy jest doceniana. Zdarza się, że osoba, wobec której policjanci wykonywali czynności, wyrazi swoją wdzięczność. Tak też było tym razem, gdy jedna z mieszkanek powiatu gdańskiego napisała między innymi te słowa w podziękowaniu, które wpłynęło na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku: „Zarówno pani dyspozytorka, jak i panowie policjanci, którzy przyjechali po mnie szybko, byli wspierający, empatyczni i bardzo pomocni”, „Jestem bardzo wdzięczna tym dwóm panom policjantom – panu Michałowi i panu Dariuszowi – za okazaną mi pomoc i wsparcie!”

W niedzielę, 11 lutego 2024 roku około godziny 12:00 dyspozytor numeru alarmowego otrzymał zgłoszenie od niepełnosprawnej ruchowo kobiety, której na w wózku inwalidzkim urwało się koło. Mieszkanka powiatu gdańskiego nie miała jak wrócić do domu. Dyżurny natychmiast zareagował na to zgłoszenie i na ul. Podwale Staromiejskie skierował policjantów referatu interwencyjnego z komendy miejskiej st. post. Dariusza Lipniackiego i st. post. Michał Stosio. Jeden z funkcjonariuszy wziął na ręce osobę niepełnosprawną i pomógł jej wsiąść do radiowozu, a drugi z policjantów zapakował do bagażnika uszkodzony wózek inwalidzki. Następnie mundurowi przewieźli kobietę do miejsca zamieszkania w powiecie gdańskim. Tam przekazali ją pod opiekę siostrze.

Kobieta doceniła szybką reakcję i postawę policjantów, którzy jej pomogli. Cieszymy się, gdy praca funkcjonariuszy spotka się z uznaniem osób, wobec których wykonujemy swoje codzienne czynności. Takie miłe słowa, to wspaniała nagroda za zaangażowanie policjantów w zadania, które na co dzień wykonują.

(KWP w Gdańsku / kc)

Powrót na górę strony