Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Inspirujący przykład pogodzenia służby z pasją dla dobrej sprawy

Data publikacji 15.02.2024

Ełcki policjant podinsp. Waldemar Przekop zdobył odznakę za przejście Głównego Szlaku Beskidzkiego. W ubiegłym roku stanął przed wyzwaniem, by zbierać fundusze na leczenie kolegi i aby pokonać ten wymagający szlak. Pokazał też, że można pogodzić służbę w Policji z swoją pasją, osiągając ambitne cele.

Podinsp. Waldemar Przekop - oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ełku w ubiegłym roku odważnie podjął się wyzwania i jednorazowo przeszedł Główny Szlak Beskidzki, tj. 503 km na trasie Ustroń - Wołosate w czasie 17 dni. To wymagające zadanie. Policjant skierował w polskie góry swoje kroki, łącząc chęć bliższego poznania różnych pasm górskich ze zbiórką pieniędzy na potrzeby kolegi ze studiów, który doznał poważnego udaru. Podjął wyzwanie i „zbierał kilometry”, bo za każdy kilometr znajomi i ludzie dobrej woli przekazywali pieniądze na leczenie chorego kolegi.

Jego determinacja i dążenie do celu są niezwykle inspirujące i motywujące dla nas wszystkich.

Niedawno Oddziałowa Komisja Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego po weryfikacji potwierdziła zdobycie odznaki Głównego Szlaku Beskidzkiego, za piesze przejście szlaku na całej jego długości i tym samym podinsp. Waldemar Przekop stał się jej posiadaczem. 

Widać też, że służba w Policji i realizacje swoich pasji mogą iść ze sobą w parze.  

Podinsp. Waldemar Przekop znany jest z aktywnych form spędzania czasu wolnego. Kilka lat temu przeszedł samotnie trasę Świnoujście - Hel. Jak twierdzi, jest to najlepsza forma poznawania naszego kraju. Z wypraw wraca odprężony i pełen energii, pomimo przemęczenia fizycznego oraz drobnych kontuzji i urazów. Zmaganie się z trudnościami, wysiłkiem oraz pokonywaniem własnych słabości wpływa na siłę charakteru i determinację. A te elementy są niezbędne w codziennej służbie policyjnej.

(KWP w Olsztynie / mw)

  • odznaka Głównego Szlaku Beskidzkiego
  • Podinsp. Waldemar Przekop na górskim szlaku
  • Podinsp. Waldemar Przekop na górskim szlaku
Powrót na górę strony