Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodziej samochodu zatrzymany na drugi dzień od zgłoszenia

Data publikacji 16.02.2024

Kryminalni z Dobrzenia Wielkiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu. Mężczyzna miał przy wykorzystaniu wypożyczonej lawety skraść osobową skodę. W momencie zatrzymania podejrzanego, zabezpieczony przy nim skradziony samochód był już częściowo rozebrany. Mężczyzna, jak się okazało, działał w warunkach recydywy. Grozi mu do 15 lat więzienia.

11 lutego br. policjanci z Dobrzenia Wielkiego otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży samochodu w jednej z miejscowości w gminie Murów. Jak ustalili na miejscu funkcjonariusze, ktoś dzień wcześniej, najprawdopodobniej przy użyciu lawety, skradł osobową skodę. Kryminalni rozpytali świadków, zabezpieczyli ślady i dowody na miejscu zdarzenia.

Już na drugi dzień, dzięki pracy policjantów z Dobrzenia Wielkiego, ustalono miejsce przebywania i zatrzymano podejrzewanego o ten czyn 50-letniego mężczyznę. Do zatrzymania doszło w jednej z miejscowości w powiecie brzeskim. Na miejscu funkcjonariusze znaleźli skradziony samochód, już częściowo rozebrany na części.

Jak się okazało, 50-latek był już wcześniej skazany za podobne przestępstwa, działał więc w warunkach recydywy. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem i zniszczenia mienia. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz do 15 lat więzienia.

(KWP w Opolu / mw)

  • zatrzymany prowadzony przez policjantów. Widok z tyłu
  • zatrzymany prowadzony przez policjantów. Widok z tyłu
  • zatrzymany fotografowany do akt policyjnych
Powrót na górę strony