Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z Raciborza otrzymał medal im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja

Data publikacji 16.02.2024

W czwartek, 15 lutego 2024 roku minister Marcin Kierwiński wręczył 58 policjantkom i policjantom medale im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja. Te wyjątkowe odznaczenia otrzymali funkcjonariusze z całego kraju, wśród nich znalazł się również Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Policjant z Wydziału Kryminalnego raciborskiej komendy uratował seniora z płonącego mieszkania, cała sytuacja miała miejsce około godziny 23.00 w dniu 28 września 2023 roku. W jednym z mieszkań znajdującym się na czwartym piętrze przy ulicy Ogrodowej w Raciborzu wybuchł pożar. Przebywająca w nim kobieta opuściła lokum o własnych siłach, jednak w środku został 88-letni mężczyzna, który z uwagi na stan zdrowia nie mógł poruszać się o własnych siłach, mógł liczyć tylko na pomoc innych osób.

W tym dniu, w pobliżu przechodził policjant, który właśnie wracał do domu, zauważył dym i usłyszał od przebywającej na zewnątrz kobiety, że w płonącym mieszkaniu został senior. Stróż prawa nie zastanawiał się ani chwili, wbiegł na górę i wyniósł na rękach przestraszonego 88-latka. Pogotowie ratunkowe, które przyjechało na miejsce, udzieliło seniorowi pomocy medycznej.

Dzięki szybkiej reakcji policjanta udało się uniknąć tragedii i uratować życie mężczyzny.

(KWP w Katowicach / sc)

Powrót na górę strony