Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzynaście zarzutów dla agresywnego mężczyzny

Data publikacji 19.02.2024

Kryminalni ze Śródmieścia zatrzymali 35-latka z Gdańska, który uderzył pracownicę księgarni książką w głowę, powodując rozcięcie łuku brwiowego u pokrzywdzonej. W trakcie pracy nad tą sprawą funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ma na swoim kocie jeszcze inne przestępstwa. Ostatecznie podejrzany usłyszał trzynaście zarzutów za uszkodzenia ciała i kradzieże sklepowe towaru o łącznej wartości prawie 35 tysięcy złotych. W piątek prokurator objął 35-latka dozorem policyjnym i wydała mu zakaz zbliżania się i kontaktowani z pokrzywdzonymi.

Na początku lutego policjanci odebrali zgłoszenie, że w księgarni znajdującej się w centrum handlowym na Śródmieściu mężczyzna, wychodząc ze sklepu, uderzył pracownicę książką w głowę, powodując rozcięcie łuku brwiowego u pokrzywdzonej. Sprawą od początku zajęli się kryminalni ze Śródmieścia. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili miejsce przestępstwa, przeprowadzili rozmowy z osobami, które mogły mieć informacje na temat zdarzenia i przeanalizowali zapisy z kamer monitoringu, który zarejestrował wizerunek sprawcy. Podczas pracy nad tą sprawą policjanci ustalili miejsce przebywania mężczyzny podejrzanego o to przestępstwo i w czwartek rano zatrzymali 35-latka z Gdańska. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany ma na swoim kocie jeszcze inne przestępstwa. Okazało się, że 5 lutego na ulicy Trag Sienny kopnął w nogę nieznanego mężczyznę, powodując u niego średni uszczerbek na zdrowiu. Dodatkowo w okresie od grudnia 2023 roku do lutego 2024 roku w drogerii oraz księgarni kradł kosmetyki i klocki. Straty z tytułu tych kradzieży zostały wycenione na prawie 35 tysięcy złotych. Na podstawie zebranego materiału dowodowego podejrzany usłyszał dwa zarzuty za uszkodzenie ciała, których dokonał w warunkach recydywy i jedenaście zarzutów za kradzieże sklepowe. W piątek podejrzany został doprowadzony do prokuratury. Prokurator objął go dozorem policyjnym i wydał zakaz zbliżania się oraz kontaktowania z pokrzywdzonymi.

Za spowodowanie średniego uszczerbku na zdrowiu w warunkach powrotu do przestępstwa grozi do 7,5 roku więzienia. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / kp)

Powrót na górę strony