Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za atak maczetą

Data publikacji 20.02.2024

Skoczowscy dzielnicowi zatrzymali agresywnego mężczyznę, który zaatakował maczetą 73-letnią kobietę. Do zdarzenia doszło w miniony piątek w Simoradzu. Na wniosek śledczych mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 20 lat więzienia.

Mundurowi ze Skoczowa odebrali zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie, który w jednym z domów w Simoradzu, zaatakował maczetą swoją byłą żonę. Na miejsce interwencji jako pierwszy dotarł dzielnicowy mł. asp. Tomasz Greń, który szybko obezwładnił agresywnego mężczyznę. Chwilę później wsparcia udzielił mu drugi dzielnicowy oraz patrol interwencyjny. Mundurowi pomogli zranionej w rękę 73-letniej kobiecie.

Dzielnicowi, po zatrzymaniu agresora i udzieleniu pierwszej pomocy rannej, zabezpieczyli miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu ekipy dochodzeniowo-śledczej. Po przeprowadzeniu wszystkich czynności procesowych, w tym zabezpieczeniu śladów, cały zebrany materiał dowodowy został przekazany do Prokuratury Rejonowej w Cieszynie.

Napastnik usłyszał zarzuty związane z uszkodzeniem ciała i groźbami karalnymi. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i policyjnych śledczych, stosując wobec podejrzanego 3-miesięczny areszt tymczasowy. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 20 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / kp)

Powrót na górę strony