Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z pasji do munduru i miłości do sportu

Data publikacji 21.02.2024

Na co dzień służbę pełni w gdańskiej drogówce, a po godzinach rwie i podrzuca setki kilogramów, ale to nie wszystko. Pomorski policjant również trenuje i prowadzi zajęcia z podopiecznymi, zachęcając młodzież do aktywności fizycznej i sportu. Sierżant Antoni Przybył, Policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku przygotowuje się do kolejnych zawodów w dwuboju olimpijskim i jak zapowiada, to nie będzie jego „Last Dance”.

Gdański policjant sierżant Antoni Przybył jest reprezentantem klubu „MKS Atleta”, gdzie trenuje, może lekko zapomnianą i niedocenianą, ale jedną z najpiękniejszych dyscyplin sportowych – dwubój olimpijski. Niełatwa pasja, trudna technicznie, wymagająca poświęceń, siły mięśni i umysłu, ale dająca mnóstwo satysfakcji oraz spełnienia. Podobnie jak służba w Policji. Jako policjant ruchu drogowego sierżant Przybył jest często pierwszy na miejscach kolizji i wypadków drogowych, gdzie trzeba nieść pomoc pokrzywdzonym i zapewnić im bezpieczeństwo.

W niebieskim mundurze Antoni służy już czwarty rok. Absolwent Szkoły Policji w Słupsku ma wiele pomysłów na swoją ścieżkę zawodową, jak i sportową. Utytułowany zawodnik, aktualny Mistrz Polski Masters, z sukcesem reprezentował nasz kraj w ubiegłorocznych Mistrzostwach Europy zajmując 3 miejsce na podium. Jest także rekordzistą Polski w kategoriach do 81 kg w rwaniu – 122 kg i podrzucie – 165 kg oraz w kategorii do 89 kg z wynikiem 163 kg w podrzucie.

Niezwykle lubiany przez swoich podopiecznych, ale także wymagający i stanowczy. Swoją osobą przekazuje trenowanej młodzieży, że poprzez sport, ale także właściwe wzorce i wybory mogą się spełniać i zostać w przyszłości kimkolwiek chcą. Godny naśladowania upór i przekonania idą również w parze z sukcesami zawodników trenowanych przez Antoniego. Jego podopieczni osiągają znaczące sukcesy w zawodach Mistrzostw Polski oraz są rekordzistami w swoich kategoriach wiekowych i wagowych. Pomimo tego, że multimedalista jest doświadczonym zawodnikiem i szkoli młodzież, sam również trenuje pod okiem mentora z gdańskiego klubu „Atleta”. Na takim poziomie wsparcie trenera, rodziny i przyjaciół jest nieocenione.

Sport od dziecka wykształtował w nim dyscyplinę, właściwe postawy i charyzmę. Tylko ciężką pracą można osiągnąć sukces i nigdy nie należy przestać marzyć. Występujący w kategorii Masters sierżant Przybył nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i przygotowuje się do kolejnych zawodów, które odbędą się już w marcu.

Powodzenia!

Osiągnięcia:

2023 - 3 miejsce Mistrzostwa Europy Masters w kategorii do 89kg

2023 – 1 miejsce Mistrzostwa Polski Masters kat. do 89kg

2022 – 2 miejsce Mistrzostwa Polski Masters

2021 – 3 miejsce Mistrzostwa Polski Masters

2019 – 1 miejsce Mistrzostwa Polski Masters kat. do 81kg

2018 – 1 miejsce Mistrzostwa Polski Masters kat. do 81kg

2010 – 2 miejsce Mistrzostwa Polski do lat 23

2009 – 2 miejsce Mistrzostwa Polski do lat 23

2008 – 2 miejsce w Pucharze Świata, 1 miejsce w Pucharze Świata, 2 miejsce Mistrzostwa Polski do lat 23

2007 – 2 miejsce Mistrzostwa Polski do lat 20

2005 – 1 miejsce w Mistrzostwach Polski do lat 18

2003 – 3 miejsce Mistrzostwa Polski juniorów do lat 17

-Rekordzista Polski master w kat. do 81kg w rwaniu – 122kg i podrzucie - 165kg

-Rekordzista Polski master w kat. do 89kg w podrzucie – 163kg

(KWP w Gdańsku / kc)

  • Mężczyzna podnosi sztangę
  • Policjant patrzy w aparat. W tle pole i budynki
  • Odbycie oczu w lusterku wstecznym w samochodzie
  • Policjant w mundurze. Przybliżenie na twarz
  • Policjant stoi przy samochodzie i kontroluje kierowcę
  • Policjant stoi przed radiowozem
Powrót na górę strony