Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

31-latek z łomem w ręku napadł na ekspedientkę w sklepie spożywczym. Został tymczasowo aresztowany

Data publikacji 21.02.2024

Płońscy kryminalni ustalili i zatrzymali 31-latka, który napadł na ekspedientkę w sklepie spożywczym w Nowym Mieście. Zamaskowany mężczyzna, grożąc kobiecie łomem, zażądał wydania pieniędzy. Sprzedawczyni skutecznie obroniła się przed napastnikiem, który następnie uciekł. Sprawcy, mieszkańcowi gminy Nowe Miasto, grozi teraz do 20 lat więzienia. Na wniosek śledczych, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło 14 lutego po godz. 22 w jednym ze sklepów mieszczących się na terenie Nowego Miasta. Zamaskowany mężczyzna, w kominiarce, z kapturem na głowie wszedł do sklepu i chwilę chodził między półkami. Gdy podszedł do kasy, kupił drobne przedmioty, a następnie wyciągnął łom. Grożąc nim ekspedientce, zażądał wydania pieniędzy i próbował wejść za ladę. Kobieta szybko zareagowała, wyciągnęła gaz pieprzowy i obroniła przed napastnikiem. Mężczyzna uciekł, nie osiągając swojego celu.

Płońscy policjanci od razu zajęli się tą sprawą. Zabezpieczyli między innymi nagrania ze sklepowego monitoringu, wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady. W toku podjętych dalszych czynności ustalili tożsamość sprawcy napadu. 31-letni mieszkaniec gm. Nowe Miasto, gdy policjanci zapukali do drzwi jego domu, próbował najpierw ukryć się przed nimi w jednym z pomieszczeń. Później podjął próbę ucieczki przez okno. Został zatrzymany i doprowadzony do płońskiej komendy.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania dokonania rozboju przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu. Grozi mu za to do 20 lat więzienia. Na wniosek policji i prokuratury sąd zastosował wobec 31-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 3 miesiące.

(KWP zs. w Radomiu / kc)

Powrót na górę strony