Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dożywocie za zabójstwo dwóch starszych kobiet

Data publikacji 21.02.2024

Na karę dożywotniego więzienia skazał w poniedziałek Sąd Okręgowy w Radomiu 48-latka oskarżonego o zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem dwóch starszych kobiet z Grójca. Wyrok nie jest prawomocny.

O sprawie pisaliśmy 8 marca 2022 r. kiedy to policjanci z grójeckiej komendy wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu, pracując pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Lublinie ustalili i zatrzymali podejrzanego o dwa zabójstwa starszych kobiet, do których doszło w 2021 r. w Grójcu.

Sąd orzekł, że kara dożywotnego pozbawienia wolności ma być wykonywana w zakładzie karnym zapewniającym okresową opiekę psychologiczną i psychiatryczną.

Paweł G. wybierał na ofiary samotne staruszki. W sierpniu 2021 r. zamordował 89-letnią mieszkankę Grójca i zabrał jej gotówkę. Natomiast w nocy z 30 września na 1 października 2021 r. ofiarą 48-latka padła kolejna starsza kobieta. Z domu 87-latki zniknął portfel z pieniędzmi i dokumentami oraz telefon komórkowy. Z ustaleń śledczych wynikało, że sprawca znęcał się nad kobietami.

Mężczyzna został zatrzymany w marcu 2022 r. dzięki intensywnym działaniom Policji. Poszukujący sprawcy morderstwa funkcjonariusze zabezpieczyli ślady w miejscu zbrodni, przesłuchali świadków, przeprowadzili badania z wykorzystaniem najnowszych technik kryminalistycznych, m.in. badania fenotypowe określające prawdopodobne cechy fizjonomiczne sprawcy, które ukierunkowały działania śledczych. Mężczyzna usłyszał zarzuty związane z zabójstwem ze szczególnym okrucieństwem dwóch mieszkanek Grójca i rozboju na innej starszej osobie.

48-latek skazany został w poniedziałek 19 lutego 2024 r., wyrok nie jest prawomocny.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

Powrót na górę strony