Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za znieważenie flagi państwowej

Data publikacji 21.02.2024

39-letni obywatel Izraela odpowie za publiczne znieważenie flagi Rrzeczypospolitej Polskiej podczas wczorajszego protestu rolników w Hrebennem. Mężczyzna zerwał flagę umieszczoną na ciągniku rolniczym jednego z protestujących i wyrzucił do przydrożnego rowu. Został zatrzymany i dziś usłyszał prokuratorskie zarzuty.

Wczoraj podczas protestu rolników w Hrebennem doszło do znieważenia flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Jak wynika z naszych ustaleń, 39-letni obywatel Izraela podróżował busem relacji Lwów – Warszawa jako pasażer. Po przekroczeniu granicy w Hrebennem, w związku z blokadą drogi przez protestujących, mężczyzna wysiadł z busa, zerwał flagę znajdującą się na ciągniku rolniczym i wyrzucił do przydrożnego rowu.

39-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Podczas trwających czynności procesowych przesłuchaliśmy świadków tego zdarzenia, którzy potwierdzili dotychczasowe ustalenia. Zabezpieczyliśmy również flagę jako dowód w sprawie.

Dziś mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty. Za ten czyn grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

(KWP w Lublinie / kp)

Powrót na górę strony