Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczone automaty, komputery i pieniądze, zatrzymany 34-latek z narkotykami - to efekt wspólnych działań policjantów i celników w walce z nielegalnym hazardem

Data publikacji 22.02.2024

Wspólne działania garwolińskich policjantów Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie doprowadziły do zlikwidowania dwóch lokali na terenie powiatu garwolińskiego, w których urządzane były nielegalne gry hazardowe. Zabezpieczono 5 automatów do gier, komputery i gotówkę. Podczas akcji doszło też do zatrzymania 34-latka, który miał przy sobie narkotyki. Właścicielom zabezpieczonych automatów grozić może teraz do 3 lat więzienia.

Kilka dni temu funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie, wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej (SCS) z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie, zlikwidowali dwa lokale, w których urządzane były nielegalne gry hazardowe. Podczas działań zabezpieczyli łącznie 5 nielegalnych automatów do gier i komputery o łącznej wartości 144 tys. zł oraz gotówkę - prawie 9 tys. zł.

Ujawnione automaty zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy SCS, którzy będą prowadzić postępowanie i wyjaśniać wszystkie okoliczności związane z podejrzeniem prowadzenia w lokalu gier hazardowych bez wymaganego zezwolenia.

Podczas akcji garwolińscy policjanci zatrzymali 34-latka, który miał przy sobie narkotyki. Nielegalne substancje - marihuanę i amfetaminę - ukrył w plastikowym pudełku po jajku-niespodziance. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Organizatorom nielegalnych gier hazardowych grozi grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat trzech. Dodatkowe konsekwencje finansowe to nawet 100 tysięcy złotych grzywny od każdej zabezpieczonej maszyny.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony