Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Słowa mogą ranić. Stop mowie nienawiści!

Data publikacji 23.02.2024

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie i jedną z głównych przyczyn samobójstw. Nie dokładaj komuś cierpienia. Pamiętaj, słowa mogą ranić. Mowa nienawiści czy hejt w Internecie to realne problemy, z którymi mierzę się miliony ludzi na całym świecie - w tym dzieci i nastolatki. Pokazujemy przykład sprzed kilku dni. Nasza policjantka wzięła udział w spocie zachęcającym do udziału w testach sprawności fizycznej. Spotkał ją niczym nieusprawiedliwiony hejt.

Każdy z nas zmaga się na co dzień z różnymi problemami. Jedni radzą sobie z tym lepiej, inni gorzej. Ważne, aby osoby stojące z boku nie dokładały ciężaru do bagażu, jaki dźwiga inny człowiek.

Nasza koleżanka Marta wystąpiła w spocie promującym próbny test sprawności do Policji. Możecie go zobaczyć poniżej. Następnego dnia przeczytała taki oto komentarz. Napisany przez kogoś, kto zupełnie bezrefleksyjnie, ot tak, przy porannej kawie, wrzucił stygmatyzujący komentarz.

Pomyślmy o tych wszystkich, którzy każdego dnia zmagają się z mową nienawiści, hejtem i niewybrednymi komentarzami. Internet to wspaniały wynalazek, ale daje niestety też pole do popisu ludziom pozbawionym empatii i kultury. Cierpią na tym osoby kruche, wrażliwe, zmagające się z własnymi demonami.

Zastanów się, zanim napiszesz coś w social mediach. Słowa mogą boleć. Mogą spowodować ranę, która nigdy się nie zagoi, a w skrajnych przypadkach może doprowadzić do tragedii...

Szanujmy się!

Policjantka trzyma w ręku telefon, na którym wyświetla się obrażający ją wpis jednej z internautek

(KWP w Opolu / mw)

Film Spot promujący próbny test sprawności fizycznej do Policji

Pobierz plik Spot promujący próbny test sprawności fizycznej do Policji (format mp4 - rozmiar 34.64 MB)

Powrót na górę strony