Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomagamy i chronimy! Pajęczańscy policjanci odnaleźli zaginionego

Data publikacji 26.02.2024

Policjanci z pajęczańskiej komendy uratowali mężczyznę, który był w kryzysie emocjonalnym i jego życie było zagrożone. W takich sytuacjach liczy się każda minuta. Na szczęście funkcjonariusze wykazali się zdecydowanym, szybkim i co najważniejsze skutecznym działaniem. Odnaleziony mężczyzna trafił pod opiekę specjalistów. Jego życiu już nie zagraża niebezpieczeństwo.

Każdego dnia mundurowi pomagają innym, często ratując ludzkie życia. Tak też było 25 lutego 2024 roku na terenie powiatu pajęczańskiego. Około godziny 21:00 policjanci dostali zgłoszenie, dotyczące zaginięcia 54-letniego mężczyzny, który przechodzi trudny okres i jego życie może być zagrożone. O sytuacji poinformowała nas rodzina zaginionego mężczyzny. Na tym etapie wiedzieliśmy już, że sprawa wymaga natychmiastowego działania. W czasie kiedy kryminalni zajmowali się przyjmowaniem zawiadomienia o zaginięciu mężczyzny, ustalali  szczegóły i wprowadzali swoje procedury poszukiwawcze, inni funkcjonariusze bez zwłoki ruszyli w wytypowany teren. Dosłownie kilkanaście minut od oficjalnego złożenia zawiadomienia działoszyńscy policjanci w zaroślach odnaleźli roztrzęsionego mężczyznę, który przyznał, że jest w kryzysie emocjonalnym.  Policjanci widząc, że 54-latek wymaga pomocy specjalistów wezwali na miejsce zespół ratowników medycznych. Do ich przyjazdu policjanci opiekowali się mężczyzną. Decyzją ratowników medycznych mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Każde zgłoszenie informujące nas o potrzebie pomocy osobie, która przechodzi trudną sytuację, co może powodować zagrożenie dla zdrowia i życia, jest przez nas traktowane priorytetowo. Bardzo ważna jest tutaj także rola bliskich, którzy nie lekceważą sygnałów świadczących o tym, że członek rodziny czy znajomy, przechodzi trudny czas. Szybkie powiadomienie służb daje szansę na skuteczną pomoc.

Przypominamy, że policja rozpoczynając poszukiwania przeprowadza szereg czynności i zbiera wszelkie informacje dotyczące osoby zaginionej. Ma to na celu jak najszybsze ustalenie miejsca, w którym może się zaginiona osoba znajdować. Każdy sygnał dotyczący miejsca przebywania osoby zaginionej jest traktowany poważnie i sprawdzany przez mundurowych. Dlatego tak ważne jest, aby każda informacja na temat osoby zaginionej trafiła do policjantów.

(KWP w Łodzi / sc)

Powrót na górę strony